Kolga ja Kiiu noortekeskused tähistasid sünnipäeva

939

Ülevallaline suurpidu jäi rahapuudusel ära, pidu peeti kahes keskuses eraldi.

Kuusalu vallas on noortekeskused töötanud 7 aastat, kui alustas tegevust Kolga noortekeskus. Sünnipäeva on traditsiooniliselt peetud aprillikuus. Mullu sügisel asutatud MTÜ Noorte Vägi plaanis teha seni vaid Kolgas tähistatud pidu Kuusalu Noortekeskuste ülevallaliseks sünnipäevakuuks. Kolga noortekeskuse juhi Marju Jaanimäe sõnul oli kavas kutsuda osalema ka neid noori, kes igapäevaselt noortekeskustega seotud pole, kuid võiksid olla kaasatud noorsootöö tegevustesse.

Kuna vallalt toetust ei saadud, seda ei toimunud, sünnipäevakuu ettevõtmised olid Kolgas ja Kiius eraldi. Korraldasid MTÜ Noorte Vägi asutajad Marju Jaanimäe ja Kiiu noortekeskuse juht Monika Soosaar, kes koondasid enda ümber teisi vabatahtlikke.

Kolgas oli 19. aprillil rollivahetuspäev, noortejuhi rolli võttis üle Ermo Heliste. 20. aprillil korraldasid Ruslan Skipitis ja Robert Vilepaju filmiõhtu, kus vaadati koos noorte valitud filme. Kiiu Noortekeskuse filmiõhtu toimus 10. aprillil ning 26. aprillil oli ühine kevadine suurpuhastus.

Sünnipäevakuu lõppes mõlemas keskuses reedel, 27. aprillil külalistepäevaga. Kiius kutsuti noori meisterdama, sai kaunistada pildiraame, joonistada, õppida viltimist, kokku käis peolt läbi 30 noort. Pärast söödi koos torti, mille oli valmistanud lapsevanem Iivi Rool.

Monika Soosaar: „Tänan lapsevanemaid, kes on ka varasematele ettevõtmistele õla alla pannud – annetanud mööblit, nõusid ja kardinaid, aidanud remonti teha, toonud meisterdamise vahendeid.“

Kolga külalistepäeval osalesid Kuusalu Noortekeskuste esimene juhataja Külli Luuk ja Kolga kooli huvijuht Ene Liivand. Võisteldi  piljardis ja lauajalgpallis.
Koos söödi kringlit ja torti. Kokku oli külalisi 45, neist 6 Soome noored, kes olid saabunud Kolga kooli külaskäigule. Õhtu jätkus tantsuga, kus muusikat tegi Algimantas Skipitis. Vajaliku tehnika rentis Tallinnast Kolga kool, transportida aitas lapsevanem Natalja Skipitiene.

Eelmine artikkelLeiti mehe surnukeha
Järgmine artikkelAasta ema MARGIT AMER Loksalt: „Selle tiitli jaoks pidasin end nooreks.“