Loksa Elu ei ole ajaleht

1948

Viimasel ajal, kui Loksa linnavalitsuse väljaannet Loksa Elu on taas hakatud tasuta levitama Kuusalu valla külades ja ka Kuusalu, Kiiu ja Kolga alevikes, on Sõnumitooja toimetuselt küsitud, mis leht see on ja kuidas hinnata.

Turbuneemes suvitavad ettevõtjad on meie selles lehenumbris Loksa Elus avaldatu üle kriitilised. Kas selliste tekstide avaldamist ei saa takistada, küsisid nad. Selgitasime, meie riigis on trükivabadus, ilmunu üle vastutab väljaandja.

Loksa Elu päises nimetatakse väljaannet Loksa kandi ajaleheks. Tutvustame, millist trükist peetakse ajaleheks. Eesti Ajalehtede Liidu veebiküljel www.eall.ee on loetletud ajalehe põhitunnused: „Ajaleht on perioodiliselt (vähemalt kord nädalas/50 numbrit aastas) ilmuv trükiväljaanne, millel on omaette toimetus, arvamuste pluralism ning toimetuse materjalide eristatus tasulistest. Toimetus peab olema oma arvamustes vaba. Ajaleheks ei peeta riigiasutuse, kohaliku omavalitsusorgani või ettevõtte infolehte ning vaid reklaami ja/või kuulutusi sisaldavat perioodiliselt ilmuvat trükiväljaannet.” 

Eelmine artikkelPolitsei palub kaasabi
Järgmine artikkelARTUR TALVIK avas Leader-raha toel rändkino