RAUL VALGISTE pidas kinni metallivargad

1074

Kiiu endises biopuhastis käisid taas metallivargad.

Eelmise nädala teisipäeval, 18. augustil sai Kuusalu Soojuse tegevjuht Raul Valgiste teate, et ettevõttele kuuluva Kiiu endise biopuhasti territooriumil on nähtud toimetamas inimesi. Ta kutsus kaasa läheduses olnud Alar Vilbaste ja sõitis olukorda uurima.

Kiiu biopuhasti territooriumil märkasid nad valget Volkswagen-kaubikut ning takistasid autoga selle väljapääsutee. Raul Valgiste teatas juhtunust politseisse. Patrull saabus 15 minuti pärast. Teolt tabatud ja vene keelt kõnelnud kolm meest olid rahumeelsed, vastu ei hakanud. Nad keevitasid parajasti lahti puhasti metallpiiret ning tõstsid detaile kaubikusse.

Patrull hoidis vargaid kinni ligi kaks tundi, siis saabusid Tallinnast kriminaaluurijad. Vargad õnnestus teolt tabada koos asitõenditega – keevitus­aparaadi ja varastatud metalliga, mida oli 760 kilogrammi maksumusega 1915 krooni.

Raul Valgiste sõnul on tekitatud kahju märksa suurem, viimase nädala jooksul on puhasti juurest metalli ära viidud hinnanguliselt kuni 20 tonni.

Ta rääkis, et vargad on oma süü tabatud materjali osas üles tunnistanud, kõike muud nad eitasid.

Politseiuurija sõnul saab meestele süüdistuse esitada vaid teolt tabatud metallivarguse kohta. Ülejäänu kohta tuleb hakata varaste süüd tõestama.

Raul Valgiste: „Mehed olid üsna muretud, küllap teadsid, milline võib olla nende karistus pärast vahelejäämist. Nad tegutsevad päevasel ajal, et äratada vähem tähelepanu. Juhuslikud möödujad ega ka politsei ei oska kahtlustada tööriietes askeldavaid mehi. Soovitan piirkonna inimestel olla valvsad, kui juhtuvad nägema Volkswagen Transporteri kaubikut, mille registreerimismärk algab numbritega 185.”

Teisipäeval varastelt ära võetud 760 kilogrammi metalli viidi Kuusakoski kokkuostu, raha sai Kuusalu Soojus. Kiiu puhastis käisid vargad ka oktoobris 2007,  kahju oli 100 000 krooni.

Eelmine artikkelPolitsei palub kaasabi
Järgmine artikkelARTUR TALVIK avas Leader-raha toel rändkino