Kuusalu lastekaitseseltsi ja rattaklubi puhkepäeva matkad

2127
Matkajad ja korraldajad Tsitres projekti „Puhkepäeva rattamatkad 2016” lõpetamisel.

Kaheksal matkal Kuusalu valla ettevõtjate juurde osalesid kokku 45 last ja 33 täiskasvanut.

Kuusalu Lastekaitse Selts ja Kuusalu Rattaklubi korraldasid teist suve jalgrattamatkad lastele ja nende pereliikmetele. Igal korral valiti valla eri piirkonnas sihtpunktiks talu, kus tegeletakse ettevõtlusega. Matkad toimusid maist septembrini laupäeviti üle nädala, oma kodudest jalgrattaga sõites tuli kohale jõuda kella 12-14ni.
Lõppenud suvel toimusid kokku 8 matka, sihtpunktid olid Iisaka lambakasvatus- ja käsitöötalu Uuri külas, Kabaku talumuuseum Hirvlis, Onga linnukasvatustalu Sõitmes, Palu mesindustalu Kodasoos, Kiiu Discolfi park, Kahala tallid, Urmas Valgma töökoda Kiius ning Merila puhketalu Tsitres,  kus  toimus  hooaja  lõpetamine.
Need matkajad, kes registreerisid end vähemalt kuues kontrollpunktis, osalesid peaauhinnaks välja pandud maastikujalgratta loosimises. Loosi tahtel sai jalgratta omanikuks 13aastane Viktoria Borissov Kuusalust. Peaauhinna pani välja lastekaitseselts. Lisaks jagati hulgaliselt auhindu ja meeneid Kuusalu Rattaklubilt, kõik osalenud lapsed said medalid.
Rattamatkade üks korraldaja, lastekaitseseltsi liige Lana Toomvap kiitis matkajaid vastu võtnud talusid: „Kõik olid väga sõbralikud, lahked ja abivalmid, lubasid „aitähi“ eest pered kaheks tunniks oma õuele, tutvustasid enda tegemisi. Oli huvitav tutvuda  eripalgeliste  taludega,  niisama  ju  kellegi  õue  sisse  ei  sõida.“
Kaheksa laupäeva peale kokku käisid jalgratastel matkamas 45 last ja 33 täiskasvanut. Kõige pikem vahemaa tuli läbida Kodasoo inimestel, kui sõitsid lõpuüritusele Tsitresse. Kui kokkusaamine oli Kiius, leidus ka neid peresid, kes pidasid kodust Kiidu sõitmist liiga lühikeseks ja tegid pikema ringi.
Kuusalu Rattaklubi juht Kaido Laas tunnustas, et kahe MTÜ aktiivsetest liikmetest on välja kujunenud tubli korraldustiim: Helle Borissov, Lana Toomvap, Agnes ja Raul Valgiste lastekaitseseltsist ning Age Tuisk ja Reelika Lootus Kuusalu Rattaklubist.
„Omavahel käis äge meilivahetus ja arutelu. Meie rattaklubi ei oleks üksi selliste matkade korraldamisega hakkama saanud, kolm neljandikku on lastekaitseseltsi, üks neljandik meie panus. Eesmärk oli saada lapsed telefoni ja teleka tagant õue tervislikult liikuma. Soov on laiendada need matkad tuleval aastal ülevallalisteks.“
Kuusalu Lastekaitse Seltsi juht Helle Borissov kinnitas samuti, et emotsioonid on positiivsed ja puhkepäeva rattamatkadega jätkatakse tuleval aastal: „Meil on korraldamisel olnud tore, ideid ja energiat on. Tahame matku laiendada avastamisruumi ning ilusaid ja huvitavaid kohti on me vallas veel palju. Ootame kaasa tegema ka selliseid peresid, kus lapsed on juba suured, või vanaemasid-vana-isasid koos lapselastega.“
Üks idee on laiendada korraldajate ringi, leida abilisi ka Loksa piirkonnast. Korraldajad toonitavad, kel huvi kampa lüüa, andku teada.
Lana Toomvap märkis, et edaspidi võiks osa vahemaast tulla autodega, parkimiskoht teha näiteks Kolgaküla rahvamaja juures ja sealt alustada sõitu jalgratastel: „Tore on panustada, ärgitada inimesi sportlikult liikuma koos oma perega ja tutvuma teiste peredega.“
Kuusalu Lastekaitse Selts sai projektile „Puhkepäeva rattamatkad 2016“ Kuusalu vallalt toetust 382,50 eurot ja Kohaliku Omaalgatuse Programmist pop-up telgi, laudade-toolide ning termoste jaoks 864,36 eurot. Matkalistele pakutud jookide-suupistete ostuks kasutati ka lastekaitseseltsi heategevusmüükidega teenitud tulu.
Lastekaitseseltsi teine suurem ettevõtmine on koostöös valla koolidega, kui vähekindlustatud perede lastele kingitakse kooliaasta alguses õppevahendeid – vihikuid, pliiatseid, värve, joonlaudu.
Jõulude ajal kingitakse valla koolide algklassidele piparkoogitaignad piparkookide küpsetamise töötubade jaoks.

Eelmine artikkelMiks EDUARD AHRENSILE mälestusmärk?
Järgmine artikkelSõnumitooja 5. oktoobril