Kuusalu lasteaia ja algkooli õpetajad vahetasid töökohad

1545

Eelmisel kolmapäeval, 15. aprillil töötasid lasteaia õpetajad kaks tundi algklassidega ja algklasside õpetajad olid lasteaias.

Kuusalu valla lasteaia Jussike ja kooli algklasside õpetajad saavad kord aastas kokku, arutavad õpilaste kooliks ettevalmistamist. Eelmises ümarlauas tekkis ühisest arut­elust idee vahetada natukeseks ajaks ametikohad, siis osatakse üksteise tööd paremini näha ja hinnata.

Kolmapäeva hommikul olid algklasside kaheksa õpetajat kella 8-10 lasteaia rühmades ning kaheksa lasteaia­õpetajat andsid koolis kaks esimest tundi. Omavahel lepiti kokku, milliseid tunde antakse.

Kuusalu keskkoolis on kaheksa algklassi – 1.-4. klas­sini on õpilasi kahe klassi jagu. Kuusalu lasteaias Jussike töötab üheksa rühma.  Vaid lasteaia sõimerühm jäeti vahetusprojektist välja.

Kuusalu lasteaia Jussike juhataja Astrid Meister: „Alushariduses ja üldhariduses on käärid. Kooli õpetajad soovivad, et kõik lasteaiast tulnud lapsed oleksid kooliks hästi ette valmistatud. Meie oleme vastu selgitanud, et lasteaed ei ole kool, kus saab õpilase jätta peale tunde ja tegelda temaga individuaalselt. Lasteaias on õpetajal vaja korraga hak­kama saada paljude lastega, pole aega nõrgemaid lapsi eraldi õpetada.”

Ta selgitas, et tegevused pea­vad algama ja lõppema kel­la­ajaliselt, pole võimalik ühe lapsega eralduda, et teda personaalselt õpetada.

Juhataja tõdes, lasteaias oldi töökohtade vahetamise üle veidi mures, et kuidas kooli­õpetajad hakkama saavad. Laste­aiaõpetajatel on ju koolis lihtsam – neile on lapsed tuttavad.  Ta soovitas kommentaari küsida Liivi Vainult, kes oli pisikeste laste rühmas ning nimetas hiljem neid paari tundi väga väsitavateks.

1. klassi õpetaja Liivi Vain tõdes, et töötamine 3-4-aastaste laste rühmas oli tema jaoks üllatus ja vapustus: „Ma ei teadnud, et nii väikeste rühmas on üle 20 lapse. Sel päeval oli kohal 21. Ma pole kunagi lasteaias töötanud, need paar tundi olid kurnavad. Lapsed olid sõbralikud, mängisid, aga tahtsid kõik korraga ka minuga rääkida, käest kinni hoida, sülle tulla. Koolis keelad, kui kõik ühel ajal räägivad, aga seal rühmas ei saanud teisiti, kui tuli panna näpp  suu peale.”

Liivi Vain kiitis, et laste­aias on ilusad ja avarad ruumid ning palju mänguasju: „Koolis on 1. klassi lastele ruumi vähe, ka nendele võiks olla mängutuba.”

Lasteaia õpetajad rääkisid, et nende jaoks oli kooliskäik südamlik ja emotsionaalne, paljud endised lasteaialapsed kallistasid, kahju oli lahkuda.

Sel esmaspäeval said lasteaia ja algklasside õpetajad kokku ning arutasid, kuidas töökohtade vahetus sujus ning mida andis. 

Algklasside õppealajuhataja Hilja Sarap ütles, et kooli õpetajatel oli päris raske noo­re­mate lastega toime tulla, tunde läbi viia.

 „Otsustati koostööd jätkata. Tuleval õppeaastal lähevad need õpetajad, kellest saavad järgmiste 1. klasside õpetajad, lasteaeda vanemate laste rühmadesse, et tulevaste õpilaste ettevalmistamisega põhjalikumalt tegeleda. Ka sel kevadel külastavad lasteaia koolieelikud kooli, lähevad oma klassiruumi vaatama ning majaga tutvuma,“ rääkis Hilja Sarap.

Eelmine artikkelTehti kahjutuks käsigranaat
Järgmine artikkelHarju Laululapse võidud Kolka, Kuusallu, Kehrasse ja Loksale