Vihasoo tantsumemmede rühm tähistas 10. sünnipäeva

2006

Vihasoo praegused ja endised tantsumemmed. Ees vasakul istub juhendaja ELNA LINKVIST.
Laupäeval, 18. aprillil olid Vihasoo rahvamajja sünnipäevapeole kutsutud ümberkaudsete tantsumemmede rühmad ja oma küla kultuurirahvas.

Õnnitlejad kiitsid eakate tantsijate säravaid silmi, rõõmsat meelt ning sirget rühti. Paar vanimat tantsijat on 78-aastased, paljud saavad lähiajal 70-aastasteks.

Vihasoo memmede tantsurühma esimene esinemine oli 1999. aastal lasteaed-algkoolis jõulukontserdil. Seda loetakse memmede tantsurühma sünnipäevaks.

Kümmekond tantsijat tulid kokku tänu Taive Viki algatusele. Ta meenutas, et idee tekkis ühel pensionäridele korraldatud peol 1998. aasta sügisel, kus sai arutatud, et kodus on igav ning võiks midagi koos teha.

Tantsurühma eelistati tänu sellele, et oma külas elab ja töötab tantsuõpetaja Elna Linkvist.  Harjutatakse esmaspäeva õhtuti lasteaed-algkoolis.

Praegu on rühmas 13 tantsijat, neist kuus on tantsinud algusest peale. Kokku on tantsimas käinud 20 naist, sünnipäevapeole olid palutud ka endised rühmaliikmed.

Elna Linkvist, kes juhendab kooliõpilaste mitut rahvatantsurühma ja ka Loksa Tantsijaid, kiitis, et memmed on kõige tänuväärsemad ja distsiplineeritumad: „Nad on alati korralikult tantsuproovis kohal ja elurõõmsad. Kui näen, et enam ei jaksa, harjutame lihtsamaid lugusid.  Nendega koos on tore olla, see on hea seltskond.”

Endine tantsija Ilse Alver: „Tantsimine on tervise jaoks tähtis, vanem inimene peab ennast liigutama. Mäletan, kuidas proovi alguses teinekord kurdeti, et käsi haige, puusas valu, aga kui tantsima hakkasime, polnud enam häda midagi.”

Noorim tantsija on rühmas Vihasoo raamatukoguhoidja Õie Alt: „Teisel aastal tantsisin kaasa, vahepeal ei sobinud proovid ajaliselt, aga nüüd osalen jälle. Kuna raamatukogu asub kooliga samas majas, muutsin esmaspäevast lahti­olekuaega ning sain memmede seast mitu püsilugejat. Kõigepealt nad vahetavad raamatuid, siis läheme tantsima. Memmed on vilkad lugejad, eelistavad elulooraamatuid ja reisikirju, magusaid naistekaid võtavad harva.”

Kõige lühemat aega on rühmas olnud Mall Arrak: „Mina alustasin sügisel 2007. Kutsuti ja kohe olin nõus. Terve elu olen palju suhelnud, töötanud baaridaami ja kokana. Kui jäin pensionile, tundsin end üksi. Tantsurühm ja kogu see seltskonnaelu annab palju juurde.” 

Memmede tantsurühm esineb igal aastal Vihasoo küla emadepäeva- ja jõulukontserdil. Üheksal korral on käidud Harju memme-taadi tantsupeol, on olnud mitmesuguseid muid esinemisi, ka Kuusalus lauritsapäeval ning ümbruskonna külade päevadel. Kõige kaugem esinemiskoht oli Loksa valla sõprusvald Pernaja Soomes. Memmed tegid kaasa ka Vihasoo taidlejate EV 90. aastapäevale pühendatud suurlavastuses „Sündinud 1918. aastal”.

Sünnipäevapeol esitasid Vihasoo memmed seitse tantsu, ka enda tantsija Tamara Lillemägi loodud „Laulva liiva”. Repertuaaris on rahvatantse, seltskonna- ja teiste rahvaste tantse ning uuemal ajal moodi läinud seenioritantse.

Õnne soovisid ja oma tantsuga esinesid 20-aastaseks saanud Kuusalu vanaemade tantsurühm Tiiud ning Loksa Rannamemmede tantsurühm, kes on koos käinud 12 aastat. Õnnitlejate seas olid veel Pärispea tantsumemmed, Vihasoo segakoori, näitetrupi ja ansambli VVV liikmed ning Kuusalu vallavalitsuse esindajana abivallavanem Milli Kikkas. Vihasoo kultuurirahvas kinkis memmedele ujulapääsmed, abivallavanem andis üle sümboolse tšeki 1000 kroonile.

Vihasoo tantsumemmed
Juhendaja Elna Linkvist. Algusest peale on tantsinud Taive Vikk, Hilda Kangust, Elsa Napp, Ene Rõngas, Aino Jõesaar ja Rutt Palmar. Hiljem on tulnud Virve Lutter, Liia Kleemann, Tiina Sillajõe, Tamara Lillemägi, Illa Kase, Õie Alt ja Mall Arrak. Endised tantsijad on Ilse Alver, Helgi Nurmsalu, Laine Suurloo, Tiina Tomberg, Ulla Mattila, Selma Saidla ja Jekaterina Kornilova.

Eelmine artikkelTehti kahjutuks käsigranaat
Järgmine artikkelHarju Laululapse võidud Kolka, Kuusallu, Kehrasse ja Loksale