Kuusalu Kunstide Kool tähistab juubelit „Sünnipäeva sügisega“

960

Muusikapäeval, 1. oktoobril on juubeliaktusel „Lauritsa lubaduse“ tutvustava osa esiettekanne.

Kuusalu Kunstide Kool tähistab 25. sünnipäeva. Selle puhul toimub ürituste sari, mis kannab nimetust „Sünnipäeva sügis“ – kontserte, näitusi ja õpitubasid korraldatakse kuni jõuludeni.

Direktor Paul Himma sõnul on tulekul ka avatud tunnid, kus pereliikmed saavad õpetajaga kokkuleppel minna tunde kuulama. Plaan on minna külla Kuusalu valla lasteaedadesse ja koolidesse väikeste kontsertidega, kaasas kunstiõpetaja Krista Simson oma õpilastega, kes joonistavad kohapeal koos lastega.

Sünnipäevaüritused algasid nädal tagasi teisipäeval, 10. septembril, kui kunstide koolis esinesid muusikud Avo ja Meeli Ots koos oma lastega. Sel kolmapäeval on kohtumine graafik Loit Jõekaldaga.

Järgmine suur ettevõtmine on rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobri õhtul, kui Kuusalu keskkooli saalis on pidulik juubeliaktus, mis lõpeb koostöös Veljo Tormise Kultuuriseltsiga lavale jõudva suurteose „Lauritsa lubadus“ tutvustava osa maailmaesiettekandega. Selle on Tormise seltsi tellimisel loonud helilooja Tauno Aints, libreto kirjutas Urmas Lennuk, lavastab Saima Kallionsivu, dirigent on Ott Kask, laulud õpetab Taavi Esko. Osalevad Kolga-Kuusalu kammerkoor, kohalikud tantsijad, kunstide kooli sümfooniaorkester, solistid.

9. oktoobril on oodatud Kuusallu esinema saate „Klassikatähed“ võitja Marcel Johannes Kits tšellol koos Robert Traksmanniga viiulil ja Rasmus Andreas Raidega klaveril. 13. novembril annab kontserdi Sten Lassmann.

Paul Himma: „Tulge vaatama-kuulama, korraldame seda kõike kohaliku rahva huvides. Usun, et kunstide koolil läheb hästi, kuid unistusi võib ka olla. Loodetavasti on me maja 30. sünnipäevaks korras, oma saal valmis.“

Eelmine artikkelRaasikul tungiti mehele kallale
Järgmine artikkelMARGUS LILLE Kiltsimäe talu Mallaveres sai aasta parima mahetootja tiitli