Kuusalu koolis oli esimene LAN-party

2648
WILLIAM MADISSON, KRISTOHVER KRASMUS ja ALAR TÜVI võidu-tiimist, nende taga PRIIT PARRO.

Koostöös Kuusalu noortekeskusega plaanitakse 5.-6. juunil teha Kuusalu valla ja Loksa linna noorte ühine LAN-party.

Kuusalu keskkoolis sai teoks noorte ettevõtluspäeval väljapakutud arvutispordivõistlus ehk eSport, millest Kolga kooli noored soovisid arendada ülemaailmsed meistrivõistlused. Kuusalu kooli noored pakkusid küberkohviku idee, mis haakus eSpordi ettepanekuga.
Räägitu tulemusena leppis Kuusalu Noortekeskuste juht Priit Parro Kuusalu kooli arvutihuviliste noortega kokku, et lähiajal tehakse seal esimene arvutimängude võistlus ehk LAN-party. See toimus  reedel, 27. märtsil Kuusalu kooli arvutiklassis, kuhu kogunes 17 arvutimängijat. Võistlus algas kell 14 ja lõppes kell 21. Osalesid Kuusalu keskkooli poisid.
LAN-party ehk võrgupidu on võistlus, kus arvutimängudest huvitatud kogunevad ühte ruumi, igaüks mängib oma arvuti taga, kuid ollakse ühes arvutivõrgus, samal ajal suheldakse üksteisega.
Mängiti arvutimängu GSGO ehk Counter Strike Global Offensive. Turniir toimus ülemaailmselt tuntud arvutimängus LOL ehk League on Legends. Omavahel võistlesid kaks tiimi, võitis meeskond koosseisus William Madisson, Kristohver Krasmus, Alar Tüvi, Ardo Rohi ja Ingemar Lilium. Vastasmeeskonnas olid Rainer Loik, Uku Varul, Oliver Jürgenson, Oliver Raudsepp ja Reinart-Aleksander Toom.
Priit Parro: „Selle võistluse puhul on huvitav, et igaüks tuleb osalema oma arvutiga, koolist anti mõnele vajadusel klaviatuur ja ekraan. Kooli enda arvutitel pole sellisteks mängudeks vajalikku võimsust. Kohal oli tõelisi arvuti­spetsialiste, mõnigi noortest oli oma arvuti ise kokku pannud.“
Ta ütles, et koolisisese korraldustöö tegid ära 11. klassi õpilased William Madisson ja Rasmus Rüngenen. Nendega koostöös on paika pandud kuupäevad 5. ja 6. juuni, kui Kuusalu keskkooli aulas tehakse Kolga, Loksa ja Kuusalu kooli noortega suurem LAN-party, ööbitakse sealsamas.
„Sellised turniirid on nii ägedad, et magada ilmselt eriti ei jõutagi, vahepeal tukutakse ilmselt. Enne peame elektrikuga nõu pidama, kas ja kuidas elektrivarustus vastu peab,“ lisas Priit Parro.

Eelmine artikkelKehra gümnasistid õpivad enesekaitset
Järgmine artikkelRaasiku ja Aruküla jaamades napib parkimiskohti