Anija vallavalitsus kutsub vallakodanikuks registreerima

2145

Sel nädalal saavad Anija valla elanikud ja asutused postkastidesse vallavalitsuse pöördumise.

Anija vallavalitsus otsustas sel aastal vallakodanikukampaania läbiviimise asemel saata otsepostitusega Anija valla kõigile peredele, asutustele ja ettevõtetele pöördumise, millele on alla kirjutanud vallavanem Arvi Karotam. Pöördumise tekst on eesti ja vene keeles.
„Head vallaelanikud, kes te täna olete mõnesse teise omavalitsusse sisse kirjutatud! Parim jõulukink Anija vallavalitsusele ja teistele siinsetele elanikele on see, kui te veel enne 2016. aasta lõppu registreerite ennast Anija valla elanikuks,“ on pöördumises.
Arvi Karotam selgitas Sõnumitoojale: „Soovime jagada töörõõmu ning tänada vallakodanikke, et oleme nende toel saanud 2016. aastal väga palju investeerida. Samas kutsume üles neid, kes veel pole meie valla kodanikud, end siia registreerima.Nänniga meelitamisel on ühekordne efekt, meie tahame, et inimesed tuleksid ja jääksid Anija valda.“
Vallavanema hinnangul on vallavalitsus ja volikogu viimaste aastatega rahvale tõestanud, et elukeskkonda on võimalik otsustavalt muuta paremaks: „Tänavu oleme saanud investeerida 3,6 miljonit eurot. Sellest suur osa on Euroopa Liidu abiraha. Püüan inimestele selgitada, kui palju oleks võimalik veel teha, kui kõik, kes siin elavad, oleksid meie registris ehk valla maksumaksjad.“
Pöördumises toob Arvi Karotam näite – 10 uue elaniku maksutulu tähendaks vallaeelarvesse aastas üle 11 000 euro lisaraha, mille eest saaks näiteks remontida lasteaiarühma ühe ruumi või panna 300 meetrile teele must kate.
Kujundatud pöördumise avalehel on kuusepuu, millel ehete asemel kingipakid, neist igal foto ühest suurest tänavusest investeeringust või ettevõtmisest: Kehra staadion, raudteejaama ümbrus, Lepatriinu ja Lastetare lasteaed, Anija mõisapark, Anija Lüliti, Kaunissaare-Kehra kergliiklustee, Kehra kooli algklassidemaja.
Pöördumist trükiti 2800 eksemplari – nii palju on Anija vallas postkaste. Postkastidesse peaks see jõudma lähipäevil.

Eelmine artikkelRiigikogu asespiiker külastas Anija valda
Järgmine artikkelMiks Raasiku OTT küsib kaubakohtumistel tootjatelt tasu?