Kuusalu kooli olümpiamaskotiks valiti öökull

1827

Kuusalu keskkooli olümpiamängud on 3.-4. juunil, osalema kutsuti Kolga, Loksa ja Vihasoo koolide esindusvõistkonnad.

Mai alguses külastas seoses peatselt toimuvate kooliolümpiamängudega Kuusalu kooliperet olümpiavõitja Erki Nool,  kes rääkis oma sportlaseteest, innustas spordiga tegelema ja sihikindlalt treenima. Tal olid kaasas olümpiavõidu toonud naelkingad. Kohtumise lõpus jagas Erki Nool autogramme, soovijaid ja elevust oli palju.

Kooliolümpiamängud tulevad Kuusalu keskkoolis esimest korda – Eestis korraldatakse neid Eesti Olümpiaakadeemia algatusel 1998. aastast, liitunud on 177 lasteasutust.

Olümpiaharidusperiood algas Kuusalus veebruaris. Nagu ka päris olümpial, hakati kõigepealt valima maskotti, diplomite ja medalite kavandeid – tehti konkursse, selgitati välja publiku lemmikud ning kooli olümpiakomitee valis võitjad.

Praeguseks on need konkursid lõppenud. Maskotiks sai kooli vapil olev öökull. Maskoti kostüüm on õmblemisel, selle teeb käsitööõpetaja Eve Rada.

Maskotikonkursile laekus õpilastelt ja ka mõnelt õpetajalt kokku 70 kavandit, nende seal mitmeid öökullijooniseid. Pakuti veel mitmesuguseid fantaasiaolendeid, kodu- ja metsloomi. Võitis Janette Roopa, tema öökull kandis nime Jum-Jum. Olümpiakomitee otsustas maskotile nime võtta teiselt öökullikavandilt – Anete Samelselja öökullilt Rihukas. See nimi on tuletatud Kuusalu koolimaja asukohast Rihumäest.

Medalikonkursi võitsid Karl Erik Märtson ja Karin Trei. Olümpiakomitee liige ja üks peakorraldajaid, Kuusalu Spordikeskuse juhataja Kadri Idavain rääkis, vaadati ka, et medalid oleks hõlpsad valmis teha, seetõttu saavad võitjad kaela kombineeritud medali. Karl Erik Märtsoni kavand oli tehtud piparkoogitaignast, materjali aluseks võeti Karin Trei puumedali kuju. Konkursile esitati ka pärlitest medal, selle koopia kingiti Erki Noolele.

Diplomikonkursil oli osalejaid veidi vähem, võitis Madis Räägu kavand, teise koha sai Kadri Otsiver, kolmanda Getter Ziugand.

Kuni mai lõpuni saavad õpilased esitada kandidaate kõige sportlikuma õpetaja tiitlile – kehalise kasvatuse õpetajaid valida ei saa. Ka on käimas ausa mängu konkurss. Võitjad kuulutatakse välja olümpiamängude lõputseremoonial, mis on 4. juunil ühtlasi kooliaasta lõpuaktus.

Aprilli lõpus oli Kuusalu koolis traditsiooniline tantsupäev, seegi seoti olümpiamängude teemaga – klassid esitasid oma valitud riigi tantsu. Olümpiamängudel esindab iga klass üht riiki koos selle sümboolika ja lipuvärvidega. Ka naaberkoolide võistkondadel paluti valida esindatav riik. Vihasoo lasteaiast-algkoolist vastati, et pole võimalik osaleda. Kolga ja Loksa koolid võtsid mõtlemisaega.

Avadefilee, vanne ja tuli
Kadri Idavain ütles, et komitee otsustas, mängude avamine toimub iga ilmaga kooli staadionil. Avamine on kell 9. Publikuks oodatakse lapsevanemaid, vilistlasi, huvilisi.

Võistlejad marsivad staadionile, peetakse kõnesid, antakse olümpiavanne, heisatakse lipp, süüdatakse tuli, on ka väike kultuuriprogramm.

Seejärel tulevad eripalgelised võistlused kiiruses, osavuses jms. Võisteldakse kolmes vanusegrupis staadionil, männikus ja spordisaalis.

Järgmisel päeval on lõpetamine, mis viiakse läbi samuti olümpiatraditsioone järgides. Kui ilm on vihmane, tuleb lõpetamine spordisaalis.

Kuusalu kooli olümpiakomiteesse kuuluvad Ingrit Keerma, Kadri Idavain, Vello Sats, Aili Kontus, Saima Kallionsivu, Merja Rumm, Margus Keerma, Margit Jäetma, Elle Ardel, Anu Uukkivi, Margit Vunk ning õpilastest Kert Urb.

Eelmine artikkelLoksal auto põleng
Järgmine artikkelKolgas on 25 vabatahtlikku päästjat, Raasikul 4