Kuusalu keskkooli noorte ja vilistlaste Valgre-etendus

2657

Kuusalu valla tänupeol hakkas idanema uus idee – võibolla tuleb sügisel lavale Valgre-teemaline muusikal.


Kuusalu noored esitasid etenduses mitu Raimond Valgre igihaljast laulu.

Seoses sellega, et Kuusalu valla tänuürituse korraldamise võitis konkursiga Kuusalu Filmiklubi, kuhu kuuluvad ka filmimees Rasmus Merivoo ja Kuusalu kooli huvijuht, lavastaja Saima Kallionsivu, esitas kooli näitetrupp Kolgaküla rahvamajas 5. jaanuari õhtul helilooja Raimond Valgrele pühendatud lavastuse.

Saima Kallionsivu: „Selle lavastuse tegime Kuusalu kooli aastapäevaks, mis oli mullu sügisel. Tuli nii hea ja tore, võeti hästi vastu, et tekkis mõte, miks ei võiks ka vallarahvas näha, mida noored teevad.
Sidusime etenduse tänuüritusega – et oleks tavapärasest teistmoodi ning samas ka noored näeksid, keda ning kuidas vallas tänatakse. Pealegi, pooled neist noortest osalesid „Odüsseuse“ lavastuses, mis sai tänupeol suure tunnustuse.“

Laulud õpetas noortele selgeks Kai Peterson, kes saatis klaveril. Väikese bändi trummar oli Oliver Pütsep, osade laulude puhul mängis Kristiina Rebane kontrabassi, ühe laulu ajal Kristin Parve klarnetit.

Tekste Raimond Valgre elust, tema sugulaste ning sõprade mälestustest lugesid Piret Õis ja Meelis Skeber.

Laulsid Kuusalu keskkooli õpilased Silvia Sardis, Kaari Luik, Kristin Parve, Margit Malva, Kristo Õun, Karl Laanemets, Keijo Treima ja Tarmo Tambur ning vilistlased Artur Laasik ja Joonas Pürg.

Akordionist oli ja Valgre paar lugu mängis etenduses Kadrina kunstidekooli õpetaja Margus Laugesaar.

Ekstra tänupeo jaoks oli lisatud ühislaul vallamaja ansambliga AAA – Ametnike Ajutise Ansambliga, kellega koos lauldi Valgre „Sinilindu“, trummi mängis siis Rasmus Merivoo.

Saima Kallionsivu ütles, et dirigent Ott Kask tegi Kolgakülas pärast etendust ettepaneku – olemas on muusikal Valgre elust, kus paljud laulud on samad, võiks koos kunstide kooli orkestriga tuua selle lavale sügiseks, Raimond Valgre 100. sünniaastapäevaks.

„Ott Kask lubas otsida libreto, vaatame üle ja võibolla tõesti tuleme rahva ette muusikaliga,“ märkis lavastaja.

Eelmine artikkelTahmapõleng Kursi külas
Järgmine artikkelMustjõel tuleb meeleavaldus lageraie vastu