Kuusalu keskkooli näitetrupp võitis Harju festivalilt Grand Prix

1176

Kuusalu kooli näitejuht SAIMA KALLIONSIVU pälvis parima lavastaja tiitli.

Neljapäeval, 1. aprillil oli Viimsi keskkoolis Harjumaa kooliteatrite festival. Osalesid Kuusalu ja Kolga keskkooli, Kehra gümnaasiumi ning Vihasoo lasteaia-algkooli näitetrupid. Kõige rohkem oli Kolga kooli noori näitlejaid – Kolga neljas etenduses tegid kaasa kokku 42 õpilast.

Gümnaasiumiosa arvestuses võitis Grand Prix Kuusalu keskkooli trupp „Kõik kordub” Tom Lykese ja Stefan Nantsou näidendiga „Kivid”. Sama trupi esitatud poliitilise satiiri „Kaks sammu sissepoole, kaks sammu väljapoole”, mis on kokku pandud Betti Alveri luuletuse „Naabrid” ja Oskar Lutsu „Kevade” põhjal, hindas žürii kuldse laureaaditiitli vääriliseks.

Mõlemad tükid lavastanud Saima Kallionsivu sai parima lavastaja tiitli.

Keskkooliõpilaste lavastusi hinnanud žüriis olid näitlejad Terje Pennie ja Harriet Toompere ning teatriteadlane Annika Remmel.

Saima Kallionsivu rääkis, et Kuusalu mõlemad näidendid said žüriilt kiita: „Harriet Toompere ütles meie kooli noorte kohta, et see pole enam kooliteater, vaid on nagu lavakunstikateedri tudengite lend.”

Parima meesnäitleja tiitli sai Karl Kuuseoja Kuusalu trupist.

Kuusalu noored näitlejad esitasid näidendi „Kivid” ka 2009. aasta märtsis Kolgas toimunud Põhjafestivalil.
Peaosatäitjad olid ka seekord samad, vahetunud olid kõrval­osatäitjaid. Lavastus kestab 40-45 minutit.

Kolga keskkooli näitetrupi Kohalolijad tantsuetendus „Elementaarne” pälvis kuldse laureaadi tiitli. Selle autor ja lavastaja on Terje Varul. Lavastuses ühtegi sõna ei räägita. Lugu kestab 15 minutit.

Terje Varul jutustas, et tantsulavastus sai väga head kiidusõnad: „Žürii liikmed ütlesid, nad poleks arvanud, et 15 minutit tantsu võivad niimoodi lummata ja raputada. Harriet Toompere sõnas, et tahaks ise me trupis tantsida.”

Lavastust „Elementaarne” saab Terje Varuli sõnul näha emadepäeva kontserdil, mis seekord peaks Kolga koolil tulema Kolgaküla rahvamajas.

Kolga keskkool oli festivalil esindatud veel trupiga „Eluks kõlbmatud”, kes mängis Tennesse Williamsi „Elamiskõlbmatuks tunnistatud”, lavastas Juhan Kubu. Parimaks naisnäitlejaks nimetati sellest lavastusest Paula Salme Sandrak ning parimaks naiskõrvalosatäitjaks Triin Rand.

Kolga põhikoolitrupile kuldne tiitel
Põhikooli arvestuses  võitis kuldse laureaadi tiitli Kolga Kohalolijate trupp, kes mängis Mart Kivastiku ja Valter Uusbergi näidendit „Vaim”. Lavastas Terje Varul. Selle lavastuse eest anti ka parima kunstnikutöö auhind.

Hõbedaseks laureaadiks nimetati Kehra gümnaasiumi trupp Lunaatikud, kes esitas Viktor Hugo „Hüljatute” ainetel lavastatud tüki „Cosette”, lavastasid Endla Klemets ja Eve Rohtla.

Žüriis olid kõneõpetaja ja näitleja Tõnis Rätsep, Haapsalu linna kultuurijuht Anne Andrejev ja Eesti Teatri Agentuuri dramaturg Heidi Aadma.

Vihasoo kuldsed algklassinäitlejad
Algklassiõpilaste truppidest võitis kuldse laureaadi tiitli Vihasoo lasteaia-algkooli lavastus, Liivi Ehrenpreisi „Bremeni linna moosekandid”. Lavastas Õie Alt.

Hõbedasteks laureaatideks nimetati Kolga Kohalolijad Wimbergi ja Terje Varuli näidendiga „Kes keda, ütle seda”, lavastas Terje Varul.

Žüriisse kuulusid näitlejad Aita Vaher ja Tarmo Song ning Püünsi kooli huvijuht Gea Radik.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Tapurla külas
Järgmine artikkelKehra ettevõtlusmessi külastas 87 inimest