Kuusalu keskkooli endisest lasketiirust tehakse garderoob

1122

Kuusalu koolimaja peaukse kõrvale ehitatakse uus sissepääs – otse keldrikorruse garderoobi.

AS Viskari, kes paigaldas Kuusalu koolile eelmisel   aastal ventilatsioonisüsteemi ning sel aastal peaks 25. augustiks uuendama ka küttesüsteemi, hakkab lähiajal ehitama endise internaadihoone, praeguse õpilaskodu alla garderoobi. Tähtaeg on 31. mai.

Õpilaskodu all on endine lasketiir, mis aastaid on seisnud kasutult. Umbes pool sellest tehakse ümber garderoobiks, teise poolde tulevad kooli majandusruumid. Välja ehitatakse ka hoone tagaküljes, Tallinna-Narva maantee pool asuv varuväljapääs. Projekti koostas vallavalitsuse tellimusel OÜ Melotrix.

Praegu on Kuusalu koolis väike garderoob ning enamik õpilasi viivad rõivad koridorides paiknevatesse kappidesse. Senist garderoobi hakkavad edaspidi kasutama algklassi­õpilased. Põhi- ja keskkoolinoored suunatakse uude riietehoidu.

Kuusalu abivallavanem Tõnu Ammussaar tõdes, et garderoobi ehitus tuli päevakorda seoses Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõudega.

EAS on põhjalikult uurinud seoses Kuusalu vallale 2008. aastal KOITkavast Kuusalu keskkooli hoone kütte- ja ventilatsioonisüsteemi rekonstrueerimiseks eraldatud 7,2 miljoni krooniga, kas projekt vastab tingimustele – tegu on ELi toetusrahadega. Nõue on, et korda peab saama kogu objekt. 

EAS seadis täiendavaks nõudeks ehitada Kuusalu kooli lasketiir ümber garderoobiks, teha õpilaskodu siseviimistlustööd ning remontida keskkooliklasside korpuse koridor, trepp ja tualettruumid. 

KOIT-kava projektis on Kuusalu valla omaosalussumma 1,2 miljonit krooni. Koos riigilt saadud toetusrahaga kulub ventilatsiooni- ja küttesüsteemide rekonstrueerimiseks 8,4 miljonit krooni.

Et täita EASi nõuded, tuleb vallaeelarvest lisada hinnanguliselt 2,2 miljonit krooni täiendavat remondiraha. Garderoobi rajamiseks kulub sellest 842 929 krooni.

Kuna tööde lahutamine ei ole majanduslikult põhjendatud, otsustas Kuusalu vallavalitsus, et lasketiiru ümberehitamiseks eraldi riigihanget ei tehta, vaid korraldatakse väljakuulutamiseta eelläbirääkimistega riigihange. Läbirääkimised peeti ASiga Viskari. Vallavalitsus tunnistas Viskari pakkumise nõuetele ja ootustele vastavaks.

Tõnu Ammussaar ütles, et lähiajal on kavas korraldada hange keskkooli korpuse remontija leidmiseks.

Eelmine artikkelVargus Kuusalu vallas
Järgmine artikkelKolga kool saab Avatud Eesti Fondi auhinna