Kuusalu karjääris on ujumine keelatud

4006

 

Kiiu Soon on hädas Kuusalu II karjääris käivate suplejate ja grilliõhtuid pidavate noortega.

„Eelmisel nädalavahetusel joodi Kuusalu karjääri territooriumil vee ääres Saku õlut ja grilliti. Praht jäeti maha, mina koristasin. Palavate ilmadega käiakse ujumas. Ometi on kogu karjääri ala ümbritsetud siltidega, mis hoiatavad „Ujumine keelatud“, „Kõrvalistel isikutel karjääri territooriumil viibimine keelatud“, „Karjääri territoorium“, „Prügi mahapanek keelatud“,“ kirjeldab Kiiu Soone tootmisjuht Silver Jõginõlv


Kiiu Soone tootmisjuht SILVER JÕGINÕLV Kuusalu II karjääris.

Kiiu Soonele kuuluv Kuusalu II karjäär aleviku külje all laiub 17 hektaril, sellest enamik on vee all. Kuuendat aastat käib ehitusliiva veealune kaevandamine, karjääris töötavad kaks veepealset pinnasepumpa, töömeeste keeli laeva.

„Inimlik tõmme on arusaadav, aga teadmatus kohas vettehüppamisest on paljud invaliidistunud või ka surma saanud,“ kommenteerib tootmisjuht.

„Tegu on tootmisüksusega, kus käib igapäevane kaevandamine. See ei ole ajaveetmise koht. Kui tootmine lõpeb, ala korrastatakse, siis võib seal mingi aja pärast ka ujuma hakata, kuid praegu on see tervisele ja elule ohtlik,“ hoiatab ta.

Kuusalu aleviku pool on karjäär kuni 10 meetrit sügav. Pideva kaevandamise tõttu on põhi kogu aeg muutuv, sest liiv liigub. Kaugemal külgedes on vesi madalam, aga sama ohtlik, liiva liigutatakse kogu aeg. Sinna lähedale ei tohi minna, toonitab Silver Jõginõlv.

Tootmisjuht paneb kohalikele lastele, nende vanematele ja noortele südamele, et nad mõistaksid karjääris peituvaid ohte, hoiataksid teisi ega läheks ise.

Kiiu Soone töötajad on pahased samuti selle peale, et aeg-­ajalt on lõhutud tootmisvahendeid, tõstetud teise kohta märgistust, mis on mõõtmisaparaatidega täpselt paika pandud. Kõik see segab tootmist.

Küsimusele, kas ettevõte on arutanud karjääri piiramist aiaga, vastab Silver Jõginõlv, et sel juhul peaks tegema mitu kilomeetrit nii kõrget aeda, mida ei suudetaks ületada, praegu ametlikku nõuet ei ole: „See on sama, nagu liikluses – ei saa iga liikleja juurde panna inspektorit, on reeglid ja terve mõistus.“

 

Eelmine artikkelPäike meelitas Aruküla kohvikutepäevale rohkelt huvilisi
Järgmine artikkelMis saab Aruküla perekeskusest