Kuusalu ja Jõelähtme valla laulu- ja tantsupäev 30. mail Rihumäel

1015

Kahe valla ühisel laulu- ja tantsupeol „Regilaul ja karuäke“ on esinejaid üle 800.

„Pöidlad pihku ja ennustame päikest, et laupäev, 30. mai oleks ilus ilm,“ ütleb laulu- ja tantsupeo „Regilaul ja karuäke“ kunstiline juht Karin Soosalu.
Pidu tuleb Rihumäel Kuusalu kooli staadionil ning on pühendatud Kuusalu valla aukodaniku, maestro Veljo Tormise 85. sünnipäevale.
Esinevad Kuusalu ja Jõelähtme valla kõik laulukoorid ja rahvatantsurühmad, nii koolilaste kui ka täiskasvanute kollektiivid. Kaasatud on Loksa linna rahvatantsijad. Kokku on esinejaid registreeritud üle 800.
Musitseerivad Kuusalu Kunstide Kooli sümfooniaorkester ja Lahemaa Rahwamuusikud. Külalisesineja on Kuusalu valla Kasispea küla juurtega Kadri Voorand ning ansambel Estonian Voices, kus koos temaga laulab Kuusalust Aare Külama.
Kadri Voorand on loonud „Regilaulu ja karuäkke“ jaoks laulu „Lauluäke“, koorid harjutasid seda Kuusalu koolis toimunud ühi-ses proovis. Autor osales Kolga-Kuusalu kammerkoori proovis.
Karin Soosalu: „Prooviperiood on täies hoos, kahe valla mudilaskoorid, lastekoorid ja segakoorid on juba koos harjutanud. Esmaspäeval, 18. mail  hommikupoole harjutavad laste tantsurühmad koos Lahemaa Rahwamuusikutega, pärast lõunat toimub lastekooride ja sümfooniaorkestri ühine proov. Segakoorid tulevad kokku  teistkordselt laupäeval, 20. mail.“
Kadri Voorand esitab koos segakooridega solistina Veljo Tormise laulu „Lauljaid otsitakse“.
Peol esitatavate laulude autor on valdavalt Veljo Tormis, ettekandele tulevad ka hiljuti Tormise preemia saanud Pärt Uusbergi laul „ Õhtu ilu“ ning lastekoorid esitavad  koos  puhkpilli  ja  sümfooniaorkestriga   Tõnis   Kõrvitsa  „Kus  meid  ammu  oodatakse“.
Peo peaproov algab 30. mail juba enne lõunat,  kell 13 avatakse staadioni kõrval männikus töötoad.
Juba on saadetud Kuusalu ja Jõelähtme valla koolidele fotod staadioni kõrval kasvavatest mändidest, iga kooli ülesanne on ehtida sümboolne hiiepuu.
Pidu algab kell 17. Õhtul esineb ansambel Metsatöll.
Peo projektijuht on Kadri Idavain, lauljate üldjuht Taavi Esko, tantsijate üldjuht Karin Soosalu, sümfooniaorkestrit dirigeerib Ott Kask,  kunstnik  on  Anu  Karjatse.
Kadri Idavain kinnitas, et ettevalmistused sujuvad plaanipäraselt. Ansambli Metsatöll kontserdi pileteid on võimalik osta Piletilevist, Kuusalu Spordikeskusest ja Kuusalu rahvamajast.

Eelmine artikkelRaasiku külavanemate ettepanekud Harju Rallyle
Järgmine artikkelKursi külavanem on KAIRI LOIT