Kuusalu endine ambulatooriumimaja on lammutatud

2444
Kuusalu tee 8 kinnistul teisipäeval, 19. juulil kella 14 paiku.

Kinnistu omanik OG Elektra teeb maja asemele Grossi toidupoe juurdeehituse.

Eelmisel nädalal lammutas OÜ Linum Invest Kuusalu alevikus ajaloolise haigla- ja ambulatooriumimaja, mis asus Kuusalu tee 8 kinnistul. Lammutamise tellis Grossi Toidupoodide omanik AS OG Elektra. Ettevõttel on kõrvalkinnistul toidupood, mille juurdeehitus on kavandatud Kuusalu tee 8 kinnistule. Lammutamine pälvis elavat tähelepanu kohalikus sotsiaalmeedias, avaldati fotosid ja kirjutati majale järelehüüdeid.
Kuusalu vald müüs kinnistu 2012. aastal firmale OG Elektra enampakkumise tulemusena 43 000 euro eest.
Kuusalu tee 8 majas asus pärastsõjaaegsel ajal Kuusalu haigla,1970ndate aastate keskel muudeti ambulatooriumiks. 1990ndate aastate alguses oli hoones Kuusalu politseijaoskond, hiljem sihtasutus Kuusalu Almakeskus, mille üks omanik oli EELK Kuusalu Laurenstiuse kogudus.
Kuusalu Almakeskus ja kogudus kavandasid hoonesse sotsiaalmaja, kuhu plaaniti teha eakate päevakeskus, ruumid erivajadusega inimeste toetatud tegevusteks, invavahendite laenutus. Sotsiaalkeskuse väljaehituseks oleks kulunud 6-7 miljonit krooni. Toetust taotleti ELi fondidest, kuid rahastust ei õnnestunud saada.
Kui Kuusalu vald pani kinnistu juunis 2012 enampakkumisele, osales oksjonil ainsana Kuusalu kirikuõpetaja Jaanus Jalakas, kes sai alghinnaga ostuõiguse ning lootis leida investorit, et sotsiaalkeskuse projekt ellu viia. Ka Jaanus Jalakal ei õnnestunud rahastust leida, oktoobris tasus tema asemel maja ostuhinna OG Elektra.
OG Elektra omanik Oleg Gross ütles Sõnumitoojale, et Kuusalu Grossi Toidupoe juurdeehitust on plaanis alustada nii kiiresti kui võimalik: „Ehitusluba on olemas ja praegu tegeleme konkursi korras peatöövõtja leidmisega. Uue osa kauplusele loodame valmis saada selle aasta lõpuks ja vana kaupluseosa renoveerimisega alustaksime suure tõenäosusega 2017 jaanuarist. Sellest ajast läheks ka kauplus ajutiselt sulgemisele. Paralleelselt vana osa renoveerimisega ühendatakse uus ja vana osa, mille tulemusena tekib uus ja avar müügisaal, kus saame oluliselt laiendada sortimenti ja olla konkurentsivõimelisemad kohalikus kaubanduses, millest kindlasti peaks tõusma kasu ka Kuusalu valla elanikele. Kauplus saab täies ulatuses uue inventari. Orienteeruvaks avamisajaks planeerime 2017. aasta märtsikuu.“
Hoone lammutaja sõnul läks katusel olnud eterniit utiliseerimisele, kivi- ja puitmaterjal läheb taaskasutusse.

Eelmine artikkelLauritsapäeva simman tuleb Kuusalu tehase ja Emarti vahel platsil
Järgmine artikkelLahemaa rannakalurid hakkavad taotlema eriõigusi