Kuusalu Alexela lisatankimise võimalusest

926

Maanteeamet soovitab täiendavat tankimiskohta kogudusele kuuluvale maale.

Tänu vallavolikogu liikme Sulev Valdmaa algatusele tutvustas Alexela Oili esindaja eelmisel reedel Põhja maanteeametis eskiise, kuidas võiks Kuusalu tankla juurde rajada täiendava tankimisvõimaluse kohalikele elanikele. Kohtumisel osalesid ka Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi ja Sulev Valdmaa.

Praegu tuleb paljudel kohalikel autojuhtidel rikkuda liikluseeskirja, kui nad soovivad tankida Tallinna-Narva maantee ääres Kuusalu viaduktil asuvas tanklas ja samas vältida mitmekilomeetrist sõitu ametliku tagasipöördekohani.

Eskiisidel on täiendav tankur kavandatud Kuusalu poolt viadukti alt suunduva tee tanklapoolsesse äärde.

Maanteeameti nägemus oli, et liiklusohutuse seisukohast oleks parem paigutada uus tankimiskoht Kuusalu poolt Narva poole suunduva pealesõidutee äärde – alevikupoolsesse külge. Sealne maa kuulub EELK Kuusalu Laurentsiuse kogudusele.

Sulev Valdmaa: „Minu ülesandeks jäi alustada läbirääkimisi maaomanikuga. Usun, et saab ka selles asjas edasi minna, sest küsimus on ju inimeste ohutuses. Rääkisin Kuusalu koguduse õpetaja Jaanus Jalakaga, kes ütles, et kirikule kuuluvatel maadel on olnud varemgi kõne all Narva maantee maha- ja pealesõitude äärde äriettevõtete, ka tankla rajamine, ning läbirääkimisteks ollakse avatud.“

Alexela Oil müügiarendusdirektor Aivar Räim: „Esialgsed eskiisid ei sobinud, koostöös vallaga otsime erinevaid võimalusi, kuidas projektiga edasi minna. Keeruliseks teeb uue olukorra see, et lahendus võib minna oluliselt kallimaks, ja kuna Alexela on äriettevõte, peab investeering end ka ära tasuma. Kui on selge, milline lahendus sobib, tuleb välja arvutada reaalsed kulutused ja analüüsida tasuvust. Alles seejärel on võimalik lõplikult otsustada.“

Eelmine artikkelPõles kasvuhoone
Järgmine artikkelKas Kuusalu Kordejaani taastada pidude kohana või hoopis lammutada?