Kuusalu 12. klass kogub jõulukuul raha lastega perede toetuseks

3048
Müügileti taga istuvad ANNEMARI AAMAN, MARKO LAANEMETS, KATARINA NYYSSÖNEN ja MARI-ELLEN AAMAN, seisavad GEORG RAUDLA ja BRITTA ARRAK.

Kuusalu kooli abituriendid on heategevusliku aktsiooniga saanud kokku üle 1000 euro, sel nädalal lisanduvad jõululaada ja peo tulud.

Kuusalu keskkooli 12. klassi noored on ligi kuu aega korraldanud koolimajas küpsetiste heategevuslikku müüki. Lett seatakse fuajees üles esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel. Kui kolmanda vahetunniga kõike ära ei osteta, jätkub müük ka neljandal vahetunnil. Küpsetavad noored ise, müüdud on kooke, torte, võileivatorte, muffineid.
Heategevusaktsioon on ette võetud laiemalt. Klass saatis kirja rohkem kui sajale ettevõttele palvega toetada aktsiooni rahaliselt, abi paluti oma lähedastega seotud firmadelt ning Kuusalu valda registreeritud ettevõtetelt. Kirjale on reageerinud ja raha üle kandnud kümmekond firmat. Kiiremate toetajate kohta lubati teha reklaam­filmid, mida näidatakse kooli jõulupeol esinemiste vaheklippidena. Filmid tehakse Kännulille poest, Kotka Risti bensiinijaamast, Loksa Ehituse ABCst, oma koolist.
Kuusalu kooli, spordikeskusesse ja Kuusalu alevikus Meie Poodi on seatud annetuskastid tekstiga: „Iga annetus on oluline. Jõulud on andmise aeg!“
Ka kolmapäeva õhtul koolimajas toimuv jõulupidu on seotud heategevusega. Lisaks kooliperele alates 5. klassist on oodatud vilistlased, noorte perekonnaliikmed ja kõik teised, kel huvi. Õpilastele-õpetajatele on pidu tasuta, külaliste makstud piletiraha läheb samuti Kuusalu valla puudustkannatavatele peredele.
Käesoleva nädala teisi­päevasele heategevuslaadale toob müügikraami ko­gu koolipere. Seegi müügitulu suunatakse heategevuseks.
Georg Raudla, Britta Ar­rak ja Mari-Ellen Aaman selgitavad, et soov oli teha traditsiooniliselt 12. klassi eestvedamisel korraldatavat jõulupidu teisiti, seni on ülekooliline pidu keskendunud sõutegemisele.
Tänavune lõpuklass leidis, et põhirõhk tuleks panna annetuste kogumisele ja heategevusele, ka klasside esinemisteemad on seotud jõuludega, roppusi ei tohi etteastetes olla. Põhieesmärk on aidata kogutud rahaga oma koduvallas neid lapsi, kelle jõulud ei pruugi olla nii rikkalikud, kui võiksid.
Kogutud raha antakse üle Kuusalu Lastekaitseseltsile, kes otsustab, milliseid peresid toetada. Põhikriteerium on, et tegu oleks tublide peredega, kellel on majanduslikud probleemid – kas haiguse või õnnetuse tõttu on kaotatud ühe lapsevanematest, ema-isa jäänud töötuks või muud sellist.

Eelmine artikkelAnija Lions-klubilt kingitused suurperedele
Järgmine artikkelJõulumõtted