Kuusalu vallavolikogu esimees on ENN KIRSMAN

3183

Esmakordselt tehti avaistungi järel volikoguliikmetest ühine paraadfoto.
Kuusalu vallavolikogu uus koosseis.

Kuusalu valla valimiskomisjon kutsus volikogu uue koosseisu esimesele istungile 31. oktoobri õhtul kella 19ks. Esialgu oli kavas kokku saada tund varem, kuid osade rahvaesindajate palvel lükati algus hilisemaks.

Vastavalt seadusele viis istungi esimese päevakorrapunkti läbi valimiskomisjoni esimees, vallasekretär Maire Link.

Vallavanem Urmas Kirtsi, kes sel istungil osales volikogusse valitud rahvaesindajana, esitas valimisliidu Ühine Kodu ja Reformierakonna Kuusalu nimekirja  kandidaadiks volikogu esimehe kohale Enn Kirsmani  valimisliidust Ühine Kodu. Teisi kandidaate ei esitatud.
Salajastel valimistel olid Enn Kirsmani poolt volikogu 19st liikmest 13 ja vastu 6.

Volikogu uus esimees asus istungit juhatama. Ta esitas Ühise Kodu ja Reformierakonna Kuusalu nimekirja ettepaneku valida aseesimeheks Urmo Ristisaar Reformierakonna nimekirjast. Ka seekord teisi kandidaate ei olnud.

Kuusalu vallavolikogu aseesi­mees URMO RISTISAAR.

Urmo Ristisaare poolt anti 16 häält ja vastu 3.

Istungi viimase päevakorrapunktina luges Urmas Kirtsi ette vallavalitsuse lahkumispalve ja lisas: „Oleme valmis täitma oma ülesandeid kuni uue vallavalitsuse kinnitamiseni.“ Lahkumispalve võeti teadmiseks.

Istung sai läbi ja Enn Kirsman palus volikoguliikmeid ühisele pildile, kuna kõik 19 valitut olid kohal. Ta selgitas, et pilt pannakse valla kodulehele.

Pärast pildistamist käisid Ühise Kodu ja Reformierakonna nimekirja mõned volikoguliikmed vallavanema kabinetis koalitsioonilepingule alla kirjutamas. Enamik oli lepingu allkirjastanud samal päeval varem. IRLi nimekirja 4 volikoguliiget Kunnar Vahtras, Mait Kröönström, Andres Kaarmann ja Sulev Valdmaa ning Keskerakonna ainus esindaja Värner Lootsmann lahkusid vallamajast.

IRLi esinumber,  vallavalitsuse liige Kunnar Vahtras: „Meid ei ole läbirääkimiste laua taha kutsutud, jääme opositsiooni. Üllatav, et volikogu aseesimees sai istungil rohkem hääli kui volikogu esimees.“

Sõnumitooja küsis Reformierakonna esinumbrilt Andres Paomehelt, miks pakuti aseesimeheks algaja volikoguliige, kuigi nende nimekirjast pääsesid volikogusse kaks staažikat poliitikut, tema ja Madis Praks.

Andres Paomees vastas, et alati ei pea staažikad olema eesotsas: „Noortele ja aktiivsetele tuleb anda võimalus tegutsemiseks, kuidas nad muidu kogemusi koguvad. Urmo Ristisaar kandideeris volikogusse esimest korda ja sai väga hea tulemuse.“

Kuusalu vallavolikogus on valimisliidul Ühine Kodu 11, IRLil 4, Reformierakonnal 3 kohta ja Keskerakonnal 1 koht.  

ENN KIRSMAN on olnud Kuusalu vallavanem.

Enn Kirsman õpetab Audentese spordigümnaasiumis ja erakoolis alates 2010. aastast füüsikat. Kuusalu vallas elab 1992. aastast, kui temast sai Kuusalu keskkooli füüsikaõpetaja. Kuusalu koolis andis ta tunde 2004. aastani.

Aastatel 1996-2001 oli Enn Kirsman Kuusalu vallavanem. Ta oli aastatel 1999-2005 valitud volikogusse valimisliidust Tasakaal, 2005-2013 valimisliidust Meie Kodu. 2002. aastast kuni hiljutiste kohalike valimisteni on Enn Kirsmani juhitud Tasakaal ja Meie Kodu olnud opositsioonis. Ta kuulub IRLi 2003. aastast. 2006. aastast on Eesti Lastevanemate Liidu juht.

URMO RISTISAAR on Kuusalu kooli vilistlane.

Urmo Ristisaar on pärit Allika külast. Ta lõpetas Kuusalu keskkooli 2006. aastal ning saanud Tallinna Tehnikakõrgkoolist masinaehituse eriala diplomi. Kolm aastat töötas OÜs Vasar tehnoloogiainseneri-rakistuslukksepana. Praegu töötab ASis Ühinenud Depood insener-projekteerijana. Reformierakonnaga liitus sel suvel, on erakonna poliitika pikaaegne toetaja.

Eelmine artikkelTeeme koos riigi, Stenbockide ja vallaga Kolga mõisaansamblist Lahemaa rahvuspargi uue keskuse
Järgmine artikkelJoaveski rahvamaja avapeol mängis legendaarne bänd VESKIPOISID