Raasiku jalakäijate sild saab toekama piirde

2280
Raasiku silla küljepiirded kipuvad aeg-ajalt kaduma.

Jalakäijate puidust sild muutub vihma, lume ja jääga ohtlikult libedaks.

Raasiku aleviku elanik Mare Tammerand postitas 9. detsembril Facebooki grupis „Raasiku valla kuulutaja” pildi Raasiku jalakäijate sillast ning kirjutas juurde hoiatuse, et sild on väga libe. Lapsed olid silla peal joostes libisenud, võimlemisriiete kott oli sillalt vette kukkunud.
Kohalikud elanikud kirjutasid kommentaaridesse, et sild on libe nii vihma, lume kui jääga ning selle ületamine tekitab hirmu inimestes ja ka loomades – koerad ajavad kõhu madalale, kui sillast üle lähevad.
Jalakäijate puidust sild on Raasikul raudtee lähedal üle Jõelähtme jõe, seda kasutavad sagedasti Vana-Postijaama tee ja ka Tehase piirkonna elanikud. Silla piirded on kahes reas puidust lauad, mis on tihti kadunud. Ka Facebooki postitatud pildil on osa piirdeid kadunud. Elanikud kommenteerisid, et noori on nähtud laudu lõhkumas ning korduvalt on pöördutud vallavalitsusse, et piirdelaudade mure lahendada.
Vallavanem Raivo Uukkivi ütles Sõnumitoojale, et vallavalitsus on probleemiga kursis ja sillapiire on parandatud: „Sild on ehitatud viletsa lahendusega ning piiret on kerge lõhkuda. Kaalume piirde asendamist toekamaga, mis ei ahvatleks kedagi proovima, kumb on ikkagi tugevam, kas piire või inimene.”
Ta lisas, et sillal tuleb olla ettevaatlik: „Libedusega on meie muutuvates ilmaoludes keeruline ja väga head lahendust polegi. Soovitan olla nullilähedaste temperatuuridega ettevaatlikum.”

Eelmine artikkelAnija Lions-klubilt kingitused suurperedele
Järgmine artikkelJõulumõtted