Kehra osaleb projektis „Alkohol ja kogukond“

914

Eesti Karskusliit korraldab sügisel Kehras alkoholiteemalise nädala.

Eesti Karskusliit on välja valinud kuus väikest kogukonda Eestis, kus viiakse läbi projekt „Alkohol ja kogukond“. Projekti raames korraldatakse kuues väikelinnas ühe nädala jooksul alkoholitemaatilisi üritusi, lisaks Kehrale osalevad Keila, Mustvee, Põlva, Sindi ja Kärdla.

„Valisime kohad, mis paikneks eri ilmakaartes, mitte selle järgi, et Kehras oleks suurem probleem kui mujal. Lisaks on meil Kehras kontakt, karskusliidu juhatuse liige Peep Kask on Kehrast,“ sõnas projektijuht Lauri Beekmann.

Projekti eesmärk on üheskoos kogukonnaga luua lahendusi liigsele alkoholitarbimisele.

„Märkasime karskusliidus ühel hetkel, et käime pidevalt Toompeal, räägime poliitikutega, kes loovad seadusi, kuid alkoholikahju on tegelikult kogukonna tasandil. Oluline on kogukonna teadlikkus ja suhtumine,“ rääkis Lauri Beekmann.

Nii tahetaksegi projekti kaasata kool, politsei, kohalik omavalitsus ning kodanikuühiskonna organisatsioonid.

„Meil on ühiskonnas palju sallivust. Noored tarvitavad alkoholi, see on neile kättesaadav. Oleme sellega harjunud ega võta midagi ette. Tuleks koos leida lahendusi. Tahame luua stabiilse asja. Pärast teemanädalat võiks ümarlaud 2-3 korda aastas kokku saada ja uuesti teema tõstatada.“

Mida täpselt teemanädalal tehakse, sõltub Lauri Beekmanni sõnul kogukonnast: „Meil oli Võhmas pilootprojekt. Kõik kooliastmed olid haaratud, neile oli joonistusvõistlus, spetsialist käis rääkimas. Linnarahvale oli diskussiooniõhtu, näitused, filmid. Võhmas tuldi ideele teha iga-aastasele jõululaadale kaardid, mille sai ostuga kaasa ja millel seisis „Kingi lapsele kained jõulud“. Keilas algas projekt möödunud sügisel. Seati sihiks, et linnapea vastuvõtt võiks tulla alkoholivaba, selle sõnum oleks: „Tähistame riigi sünnipäeva alkoholivabalt“.“

Esimene Kehraga seotud ettevõtmine on 2. augustil Kõrvemaal. Korraldatakse ümarlaud, kuhu kutsutakse kümmekond inimest, osalema on kutsutud ka esindaja kohalikust omavalitsusest. Teemanädal tuleb sügisel, sinna oodatakse kõiki huvilisi.

„Kui teemanädalal ja edaspidistel ümarlaudadel tahab kaasa lüüa inimesi, kes pole otseselt kooli või muu asutusega seotud, on see väga teretulnud,“ sõnas Lauri Beekmann.

Projekt lõppeb 2013. aasta märtsis. Projekti toetab Kodaniku­ühiskonna Sihtkapital 11816,56 euroga.

Eelmine artikkelVanade veokite kokkutulekul avati Kuusalu vallas Näkiallikal mälestusmärk
Järgmine artikkelNovembris saavad puhta vee Raasiku 400 elanikku