Kuusalu Spordikeskus ja Kuusalu Noortekeskus kutsusid rahvast laupäeva, 2. veebruari hommikuks Rihumäele lumelinna ehitama. Võistkondi kogunes 17 – emad-isad koos lastega, paar lastevõistkonda ja noorte kotkaste võistlustiimi. Ehitajate töö hõlbustamiseks olid spordikeskuse ümbrusesse kokku lükatud lumekuhjad. Mõne suurema skulptuuri jaoks kasutati paari lähestikku paiknenud lumehunnikut. Kokku ehitati 20 skulptuuri ning spordikeskuse juhataja Kadri Idavainu sõnul jäi veel üksikuid lumekuhjasid, kel huvi, võib tulla meisterdama.
Laupäeval ei olnud sulailma, soojemaks läks alles pühapäeval. Et lumega saaks töötada, võeti vett esmalt kõrvalasuva kooli pumbamajast, veidi hiljem saabusid Kuusalu vabatahtlikud päästjad paakautoga.
Kadri Idavain ütles, et koos peredega rajati spordikeskuse juurde lumelinna kolmandat korda. Esimesel korral ehitati lumelinna Kuusalu küla eestvedamisel 2010. aastal, aasta hiljem korraldas spordikeskus koos saalihoki naiskonnaga. Mõnel talvel on Kuusalu koolil olnud lumeskulptuuride meisterdamise päev.
„Tänavune talv on lumerohke ja lumelinna ehitamise kohta küsiti mitmelt poolt. Kutsusime appi noortekeskuse. Meil on hea meel, et päev läks korda, meisterdajaid oli üle 150, kõik tellitud supp söödi ära. Lastele on nüüd mängimiseks meie maja juured vahvad kujud, kutsun vaatama ja kasutama,“ lausus ta.
Seekord kindlat teemat ega võistkondade suurust polnud määratud, oli viieliikmelisi rühmi, aga ka oluliselt suuremaid seltskondi.
Žüriisse kuulusid Vanaküla külavanem, keraamik Triin Põllmaa, Loksa kooli huvijuht ja abiõpetaja Jana Roopa ning Kuusalu kooli kunstiõpetaja Margit Krönström.
Žürii esimees Triin Põllmaa rääkis, et skulptuurid olid väga eriilmelised ja üksikute võitjate valimise asemel otsustati hinnata erinevaid kategooriaid ja jagada eripreemiaid.
Pärima värvikasutuse eest premeeriti võistkonda Lumekahur, kes meisterdas Tiigri. Kõige funtsionaalsemaks skulptuuriks hinnati Kilpkonn, mille tegi võistkond 4×4. Parima teostuse eripreemia läks võistkonnale Kuusalu Noored Kotkad 2 lumest Tanki eest. Parima ehitustehnilise töö eripreemia sai võistkond Juhe, kes ehitas Diivani. Parima skulptuuri preemia läks võistkonnale Kuusalu Käpad, nemad tegid Hundid ja Lõkke. Parima lastevõistkonna preemia sai Pingviinid, kes meisterdasid ilma täiskasvanute abita lumest Sfinksi. Heaks tööks nimetati võistkonna Lumevallutajad tehtud Paat ja Hüljes. Lumelinna kõikide eri elementide kooskasutajaks ehk Kõige Kõigemaks nimetati võistkonna Asjapulgad meisterdatud Juust ja Hiired.
Auhinnad olid Kuusalu spordikeskuse ja noortekeskuse kinkekaardid ning lauamängud. Eriauhinna – ilutulestiku raketid – pani välja Mati Torop. See auhind läks võistkonnale Kuusalu Noored Kotkad 2, kes laskis kohalolnute rõõmuks raketid õhku kohe sealsamas.
Triin Põllmaa kommenteeris, et ära said märgitud need tööd, mis hakkasid eriliselt silma: „Selle Kõige Kõigema töö juures oli vahva, kuidas muidu pisikesed hiired olid tehtud tohutult suurelt, oli niiöelda kastist välja mõeldud. Samas oli skulptuur funktsionaalne, lapsed saavad suurelt juustult liugu lasta. Värve oli kasutatud parasjagu, polnud liialdatud.“
Heleri Paiste Kuusalu Noortekeskusest sõnas, et lumelinna ehitamine sõltub materjalist, sel talvel lund jagub, laupäev Rihumäel näitas, koos on meisterdada lõbusam.