Kummardus kahele auväärsele naisele

1684

Kuusalu meeskoor

Mõlemad on andnud oma panuse Kuusalu kultuurielu edendamisele. Talumees künnab põldu, teie kultuuripõldu. Ja mõlemal on juubel. Naiste vanust ei ole tavaliselt paslik välja öelda, aga seekord olgu teisiti. Asi ei anna häbeneda.
14. veebruaril saab 80aastaseks kauaaegne Kuusalu kooli õpetaja ja kultuuri edendaja Aliis Rea. Oma igapäevase töö kõrvalt juhatas Aliis Rea 15 aastat Kuusalu meeskoori.
Ta  oli tõsine ja nõudlik, aga heasüdamlik koorijuht. Tema juhtimisel oli palju meeldejäävaid esinemisi ja üritusi. Olime nagu üks sõbralik pere. Aitäh Aliis Reale  nende ilusate aastate eest, mil sa meid juhatasid.
Kui Aliis Rea 1975. aastal koori juhatamisest loobus, olime murelikud. Mis nüüd edasi? Ja siis ühel hallil sügispäeval tuli koori ette väike tütarlaps Ene. Mõtlesime, mingi aeg ikka laulame. Aga mõnest ajast said aastad ja aastakümned.
Kui ei teaks, siis ei usuks, et sügisel saab aastaid 40. Ei tea, mis imevägi meid on sidunud. Mis asi sunnib peale tööpäeva sõitma Tallinnast Kuusallu kooriproovi, et õhtul hilja koju jõuda. Ainult tugev, auväärne naine suudab seda pikki aastaid. Koos oleme vananenud, tütarlapsest on saanud naine, ema, vanaema ja ta ikka juhatab meid.
Ene Järvik, kui sa tuled, on ruum täis päikest, soojust ja tegutsemistahet ja siis me laulame… Ene  Järvik  on  sündinud  1.  veebruaril 1955.
Kallid koorijuhid, soovime teile kõike-kõike, mida juubilarile soovitakse. Andke andeks, kui vahel oleme unustanud teid tänada ja tunnustada, aga öeldakse, et Eesti mehe suurim tunnustus naisele on – su kohta pole midagi paha öelda. Sügav kummardus teile.

Eelmine artikkelIlona Semidor – 21 aastat Raasiku valla juhtivmaakorraldaja
Järgmine artikkelValimisjaoskonnad riigikogu valimistel