Kulukad spordikeskused

743

Eelmises Sõnumitoojas kirjutasime, kuidas Kehra kooli juurde ehitatud spordikeskus on möödunud aastaga teeninud rendi- ja piletitulu 230 000 krooni, valla eelarvest on antud ülalpidamiskuludeks ja töötasudeks 1,7 miljonit krooni.

Selles lehenumbris on lugu Kuusalu spordikeskusest. Kuna Kuusalu kompleksis on nii spordisaalid kui ka ujula ja saunad, on selle ülalpidamine palju kulukam. Omatulu saadi 2010. aastal ligi miljon krooni, kogu eelarve on 5,8 miljonit krooni, mis tähendab, et keskuse tööshoidmiseks maksti Kuusalu valla eelarvest 4,8 miljonit krooni.

Oma ujula pidamine on väga kallis. Kui Kuusalu ujulat hakati kavandama ja ehitama, ei olnud masu veel alanud. Tänu julgele ettevõtmisele on vallal nüüd olemas hea sportimis- ja lõõgastuskoht. Talvehooajal on õhtuti maja rahvast täis, kuid külastajaid võiks olla palju rohkem – nii nädalavahetustel kui ka päevasel ajal.

Kehras on samuti pikka aega räägitud ujula ehitamisest. Ilmselt ei tule seda veel nii pea ning vald hoiab kokku miljoneid kroone. Kuusalu kogemus näitab, et suurest kulutusest saab osa suhteliselt väike arv vallakodanikke.

Eelmine artikkelMobiiltelefoni vargus
Järgmine artikkelVALDO PRAUST on Anija valla aukodanik