Kuidas vallavalitsused puhkavad

736

Anija vallavalitsuse töötajad on juulis kollektiivpuhkusel, Kuusalu vallamajas on osa inimesi tööl, Raasiku vallamaja on reedeti kinni.

Toimetus uuris, kuidas Anija, Kuusalu ja Raasiku vallamajades on töö korraldatud juulis, mis paljudele on puhkusekuu. Küsisime, milliseid toiminguid vallamajades sel ajal tehakse.

Anija vallamajas on enamik ametnikest juulis puhkus. Kantselei töötab, registreeritakse sünnid-surmad, saab esitada elukohateateid. Tööl on sotsiaaltöötaja ning osa raamatupidajaid. Avaldusi saab esitada. Vallavalitsuse järgmine istung on 23. juulil. Vallavanemat asendab abivallavanem Urmo Sitsi.

Vallasekretär Annika Voosel ütles, et see on läbiproovitud variant ja sobib kõige paremini: „Vallamajast ja kodulehelt saab infot, kes ja mis ajal töötab.“

Kuusalu vallamajas on enamik ametnikke juulikuus puhkusel. Kuid kodanikke võetakse vastu, sest igas teenistuses on üks inimene tööl. Töötab ka kantselei, sünnid-surmad registreeritakse, avaldusi võetakse.

Kuna vallavalitsus istungeid ei pea, siis sotsiaaltoetusi, ehituslubasid, projekteerimistingimusi jne ei väljastata. Loksa teeninduspunkt on suletud.

Vallavalitsuse esimene istung pärast puhkust tuleb 1. augustil. Vallavanem Urmas Kirtsit asendavad abivallavanemad kordamööda.

Vallasekretär Maire Link lausus, et selline puhkusekorraldus on parem, kui üksteise asendamine puhkuste ajal: „Kuna asendajad ei ole teemadega põhjalikult kursis, tekib muidu mõttetut ajakulu ja ülekordamist.“  

Raasiku vallamaja on tänavu nagu eelnevatelgi aastatel 21. juunist  kuni 9. augustini reedeti suletud. Infosekretär Malle Rebenko sõnul neil selgi aastal kollektiivpuhkust ei ole. Kantselei jääb avatuks kogu suveks. Sealt saab informatsiooni ametnike ja teiste töötajate puhkuste- ning vastuvõtuaegade kohta.

Vallavanem Aare Ets on puhkusel alates 25. juunist, teda asendab majandusosakonna juhataja Andres Õunap.

Eelmine artikkelVargus Andineeme külas
Järgmine artikkelUus rong sõidutas rahva Aegviitu ja tagasi