Kuidas tekkis viga Kuusalu valla osade maamaksusummade väljaarvutamisel ning mis on saanud edasi?

1384

peeter
PEETER RAUDSEPP

Vastab Kuusalu valla peamaakorraldaja PEETER RAUDSEPP:

„Tõepoolest, tuleb tunnistada, et edastasime maksu- ja tolliametile valed maamaksuandmed. Arvutiprogrammi viga tegi maamaksuvea umbes tuhandele maaomanikule.

Eksitus tuli välja siis, kui inimesed hakkasid kättesaadud teadete kohta uurima, et miks on maamaks seekord suurem.

Viga jäi tähele panemata seetõttu, et osades tsoonides on volikogu otsusega sel aastal maamaksu tõstetud. Kui maamaks oleks jäänud igal pool samaks, siis oleksime näinud maamaksu kroonidest eurodeks teisendamisega viga kohe, kuid nüüd tuli teha programmides mitmeid muutusi ja valearvestust ei märganud.

Maksu- ja tolliametist rahustati, et me pole ainukesed eksijad, mõnes vallas on kogu maamaks valesti arvestatud. Paraku on eurole ülemineku tõttu seekord maksuandmete koostamine keerulisem.

Viimastel nädalatel saame iga päev maamaksu kohta telefonikõnesid. Kontrollime, enamasti on maksusumma õige.

Praegu tegeleme vea parandamisega, saadame maksu­ametile vigaste maamaksuandmete asemele õiged. Maksu­amet edastab maksuteated klientidele pärast aprilli keskpaika. Uutel teadetel on maksutähtaega lükatud edasi juuni algusesse.

Maamaksu esimene osa tuleb vastavalt seadusele tasuda 31. märtsiks, ekslike maksuteadete osas jälgige infot Kuusalu valla kodulehel www.kuusalu.ee.
Alates 15. märtsist paneme üles nimekirja isikutest, kellele saadeti vigane maksuteade. Pärast seda on e-maksuameti kaudu võimalik kohe tutvuda uute andmetega.

Kui maaomanik on maamaksu juba ära tasunud, jääb enammakstud summa talle e-maksuameti kontole järgmiste aastate maksete katteks. Soovi korral on võimalik enammakstud summa saada tagasi oma arvelduskontole. Selleks tuleb maksuametile saata e-kiri aadressil laekumi­sed@emta.ee või posti teel aadressil Narva mnt 9, 15176 Tallinn, kus märkida ära oma isikukood ning arvelduskonto number.

Loodame mõistvat suhtumist.“

Eelmine artikkelTraktorist varastati diislikütust
Järgmine artikkelFoorum Kolgakülas – Kuusalu ja Loksa valla ühinemine oli õige samm