Kuidas meeldib Kehra kooli remont õpilastele ja õpetajatele

3115

Järgmisel nädalal on gümnaasiumi avaüritused.

Kehra gümnaasiumi õpilasomavalitsus viis kooli direktori Ivo Tupitsa soovil õpilaste ja õpetajate hulgas läbi küsitluse, et mis on kordatehtud koolimajas hästi ja mis võiks paremini olla.

„Kolm nädalat on õppetöö käinud. Selle ajaga on välja tulnud plussid ja puudused. Küsitluse eesmärk oli saada tagasisidet, et olukorda veelgi paremaks teha ja kui võimalik, siis puudused kõrvaldada,“ selgitas direktor.

Õpilasomavalitsuse president Doris Teder ja asepresident Rain Kauge käisid klassides ja uurisid õpilastelt ning õpetajatelt, mis meeldib ja mis mitte.

Kaamerad ja telerid
Koolimaja koridorides on üleval turvakaamerad. Ivo Tupitsa sõnul on kaamerad paigaldatud mitmetesse Eesti koolidesse ning ülejäänud on samuti sinna poole teel.

Rain Kauge: „Kaameratest arvasid õpilased hästi, nooremad leidsid, et see muudab vahetunnid turvaliseks, ja vanemad õpilased pakkusid, et need aitavad vältida vargusi.“

Peale kaamerate tulevad koridoridesse telerid, mille kaudu edastada õpilastele informatsiooni, ning kõlarid, et oleks kuulda koolikella.

„Kella helina lubas direktor õpilastel endal valida,“ ütles Rain Kauge.

Praeguseks on kohale jõudnud suurem osa uusi garderoobikappe. Rain Kauge tegi ülevaate õpilaste arvamusest: „Nooremad õpilased leidsid, et kapid on nendele parajad, vanemad õpilased kurtsid, et spordiasjad ei taha hästi ära mahtuda. Õppealajuhataja Airi Poom arvas, et distsiplineeribki asju korralikult pakkima.“

Küsitlus näitas, et kooli koridoride seinte värvitoonidega ollakse enamjaolt rahul, aga noorematele õpilastele meeldivad esimese korruse kollakasroheline ja neljanda korruse oranž rohkem kui teise korruse pruun ja kolmanda korruse lilla värv.

Rain Kauge: „Nad tegid ettepaneku, et sinna võiks seintele panna näiteks pildid, siis oleks ilusam ja rõõmsam. Kiideti, et pimedas olla väljaspoolt vaadates koridoride värvid väga ilusad, sest majja jääb ka väike valgustus põlema.“

Kiideti koridoris asuvat veeautomaati, millest saab juua, see näeb välja nagu USA filmides. Veel meeldis tütarlaste käsitööklassi sisustus, keemiaklass, parem ventilatsioon ja suurem raamatukogu.

„Tagasi kooli“ ja lahtiste uste päev
„Kõige toredam, et majas on soe. Juba esimesel päeval sisse tulles oli tunda, et on lausa palav, tuli kütet vähemaks keerata. Mulle isiklikult meeldivad puitpõrandad, milliseid teistes koolides näinud ei ole. Need on nüüd puhastatud ja lakitud. Õpetajate sõnul käivad õpilased hea meelega vahetusjalatsites ja probleeme, et ei taheta kanda, pole ette tulnud,“ rääkis õpilasomavalitsuse asepresident.

Teise ja kolmanda korruse klassiuste kõrval on klaassein ja neid, kes klassis parasjagu õpivad häirib, kui 4.-5. klassi õpilased söömast tulevad ja koridori peal ringi liiguvad. Noorematele õpilastele ei meeldinud, et tualettruumi tulede lülitid olid väljaspool ja nii said teised neid ära kustutada. Nüüd on plaanis lülitid paigaldada ruumi sisse.

„Õpetajad kurtsid, et uutele valgetele tahvlitele kirjutatakse markeritega, aga need saavad nii ruttu tühjaks, et pole võimalik õpilasi tahvlile kirjutama kutsuda. Kurdeti ka pistikute vähesuse üle, neid pidi klassidesse juurde pandama,“ sõnas Rain Kauge.

Selle nädala sees peaksid koolimajas korda saama viimased suuremad tööd – jõuab kohale viimane osa klassimööblist. Järgmisel nädalal on koolis tulekul avaüritused.

Direktor Ivo Tupits:  „Reedel ja laupäeval on programm „Tagasi kooli“ ehk meie kooli tuntud vilistlased tulevad ja räägivad oma kooliajast ning hariduse tähtsusest. Reedel, 8. veebruaril on maja pidulik avamine. Lahtiste uste päeva teeme nädalapäevad hiljem ehk laupäeval, 16. veebruaril, et ei kattuks Voose spordipäevadega.“


Kehra gümnaasiumi peahoone

Renoveerisid AS Parmeron ja TREV-2 Ehituse OÜ.

Rekonstrueerimistööde kogumaksumus on 1 349 192 eurot. Riik andis KOIT kavast 981 813,18 eurot. Anija vald tasus 15protsendilise omaosaluse.

Koolimaja on ehitatud 1960ndatel aastatel.

 

Eelmine artikkelKuusalu vallas põles elumaja pööning ja katus
Järgmine artikkelAlavere lihatööstusel A-Vorst on poelettidel 60 erinevat toodet