Kuidas läks Teie vallal/linnal aastal 2012 ja mis on plaanis 2013. aastal?

1190

tiit

Anija vallavanem TIIT TAMMARU: „2012 oli Anija vallal üle aegade suurim investeeringute aasta. Esikohal oli gümnaasiumi remont, mida kogukond oli kaua oodanud. Mahult kõige suurem ja pikaajalisem oli ÜVK projekt, mis sai möödunud aastal lõplikult valmis.

Palju on olnud väiksemaid töid. Valmis vallamaja esimene korrus, kus inimesed saavad nüüd mugavalt sotsiaalteenuseid. Teede korrashoiule kulus 329 500 eurot. Kehra rahvamaja ühendati kaugkütte võrgustikku ning ruumides ei ole enam külm. Loodame, et tänu sellele leiab rohkem inimesi sealt meelepärast tegevust.

Vallamaja ette rajati mänguväljak, mille lapsed ja vanemad võtsid omaks juba enne, kui see valmis sai. Lastetare lasteaed sai õuele katusealuse ning Lepatriinu vahendeid akende ja uste vahetamiseks. Alavere rahvamajas renoveeriti juhataja kabinet. Anija mõisal on nüüd ilus müür ning MTÜ Koostöökoda ettevõtmisel renoveeriti mõisas mitu ruumi.

2013. aastal on kavas remontida teid ja tänavaid nii palju, kui on võimalik. Loodame, et talvine lumelükkamine ei röövi meilt see­kord liiga palju raha. Korrastamist vajab haljastus. Kindlasti plaanime midagi ära teha Alaveres ja Anija mõisas, Kehra rahvamajas ja tervisekeskuses. Ei tahaks ühtegi valla objekti vaeslapse ossa jätta. Loodan, et Anija valla rahval on initsiatiivi oma koduümbruste korrastamiseks ja parema elukeskkonna loomiseks. Jõudu ja jaksu selleks kõigile!“

urmas

Kuusalu vallavanem URMAS KIRTSI: „Kuusalu vallal läks lõppenud aastal väga hästi. Oli üle ootuste hea kultuuriaasta. Kevadel olid Kuusalu koolis opereti „Odüsseus“ etendused, jõulude ajal kõlas Kuusalu kirikus kohalike muusikute esituses Vivaldi „Gloria“.

Hea koostöö oli Jõelähtme vallaga, kui korraldasime ühise laulupäeva – tooni andsid meie valla lauljad, pillimehed, tantsijad. Tähistasime Kuusalu-Sipoo sõpruse 20. aastapäeva nii siin- kui ka sealpool lahte.

Oli ka hea majandusaasta. Oleme tänulikud neile Eesti ametnikele, kes tõid meie riiki CO2 saastekvootide raha. Meie vallas said tänu sellele soojustatud Kuusalu tervisekeskus ja rahvamaja ning Kolga lasteaed. Ära tuleb märkida ka vallamaja spetsialistide tublit tööd selle nimel, et need investeeringud valda tulid.

Algasid ÜVK ehitused, mis Kiius on juba lõppenud, jätkuvad Kuusalus ja Kolgas. Valmis Kiiu-Kuusalu kergliiklustee, mille kohta olen kuulnud vallarahvalt kiidusõnu.

Tulumaksu laekus 2011. aastaga võrreldes 5,7 protsenti ehk peaaegu 200 000 eurot rohkem.

Alanud aasta suurim ettevõtmine on Kiiu lasteaia ehitus. See on põhiline, neelab palju ressurssi – tasuda tuleb omaosalus, osta sisustus. Nõudlus lasteaiakohtade järele on suur ning üritame lasteaia selle aastaga peaaegu valmis saada. Veel ehitatakse tänavu välja Kolga-Aabla veevärk.

Teedesse tahaks rohkem investeerida kui mullu. Milliseid summasid saame selleks kasutada, selgub kevadel pärast talve – siis on näha, kui palju on kulunud lumelükkamisele.

Soovin 2013. aastaks, et Eesti inimesed leiaksid tasuvat tööd oma kodumaal ning saaksid elada koos oma peredega.“

aare

Raasiku vallavanem AARE ETS: „Raasiku vallal läks 2012. aastal hästi. Hea meel on selle üle, et tehtud said mitmed suured investeeringud. Kasutusse on võetud Raasiku staadion. Pikavere lasteaed-algkool sai juurde teise lasteaiarühma. Aruküla lasteaeda tehti uus soojustatud katuselagi ning pool uut fassaadi. Loomulikult ei saanud need asjad kõik teoks puhtalt valla eelarvest, vaid projektitoetuste kaasabil. Rõõmustav on, kui sellisest sünergiast sünnivad suured asjad. Pikad sammud on tehtud Raasiku kooli ja lasteaia projekteerimisel – lasteaia projekt valmis möödunud aasta  lõpul ja kooli oma peaks valmis saama veebruaris. Tähelepanuväärseks võib pidada, et vallakodaniku kampaania käigus saime juurde 48 vallakodanikku, mis on hea tulemus. Ehkki uute liitujate seas ei ole kõik maksumaksjad ja kindlasti oli neidki inimesi, kes vallast ära läksid, võib arvestada siiski umbes 30 uue maksumaksjaga, mis tähendab vallale lisaks ligikaudu 40 000 eurost täiendavat maksutulu aastas.

2013. aasta jaanuarikuu jooksul peaksid selgeks saama  Raasiku lasteaia juurdeehituse hinnad, tingimused ja tähtajad ning selle aasta sees algab ka ehitus.
Väljaehitamist vajab Pikavere lasteaed-algkooli maaküttesüsteem. Selle nädala sees peaks saama sõlmitud selleks vajalik maakasutuse leping. Uusi mõtteid on tulnud ka Aruküla liigvee ärajuhtimise küsimuses ning sel aastal tuleks töödega alustada.

Loksa linnapea VÄRNER LOOTSMANN: „Loksa linnal möödus 2012. aasta keeruliselt, kuid huvitavalt ja hästi.
Vaatamata olukorrale, kus linnal olid 2012. aasta üksikisiku tulumaksu laekumise numbrid 40 protsendi võrra väiksemad kui 2009. aastal, suutsime edukalt käivitada kõiki linnaelanikke puudutava – ligi 6 miljonit eurot (umbes 95 miljonit krooni) maksva vee- ja kanalisatsiooni- ning biopuhasti rekonstrueerimis­projekti ja Loksa lasteaia renoveerimise.

Loksa kultuurikeskus sai põhjalikult remonditud saali. Meie soojatootjal OÜ Avotermil valmis aga elektri tootmiseks  ja parema soojavarustuse tagamiseks uue koostootmisjaama eelprojekt.

Kaks aastat tagasi ühinenud Loksa gümnaasiumis sujub töö stabiilselt tulemuslikult ja sõbralikus tänapäevases õpikeskkonnas. Imehästi korraldati Loksa kooli 145. aastapäeva tähistamine.

2013. aasta toob kaasa Loksa renoveeritud lasteaia avamise, vee-ja kanalisatsioonisüsteemide ning biopuhasti rekonstrueerimistööde lõpetamise, sellega seonduvalt Loksa linna teede taastamise ja korrastamise. Valmib Loksa lauluväljaku ehitusprojekt ja jätkuvad Ida-Tallinna Keskhaigla Loksa üksuse (endise Loksa Ravikeskuse) renoveerimistööd.“

Eelmine artikkelTahmapõleng Kursi külas
Järgmine artikkelMustjõel tuleb meeleavaldus lageraie vastu