Kuidas ära kasutada Kuusalu valla turismipotentsiaali

1358

Oktoobri lõpus tuleb Kolgakülas seminar Harju-Lahemaa turismivõimalustest.

„Soome turist liigub sinna, kus on mõnus majutus ja mahutab 50kohalise bussi jagu rahvast. Bussid turistidega tuiskavad Kuusalu vallast läbi Toila poole,“ ütles Kuusalu valla vabaühenduste kokkusaamisel Näkiallika tööriistamuuseumi peremees Peeter Kivimäe.
Loodusgiid Maie Itse MTÜst Lahemaa Looduskool lisas, et Viitna kõrts on lähim, kus olenemata aastaajast suudetakse korraga toitlustada bussitäis turiste, Viinistu restoran võidakse sügiseks-talveks sulgeda.
Tõdeti, et söögi- ja ööbimiskohti on vallas vähe. Ehkki enamik turiste ja matkajaid külastab Kuusalu valda suveperioodil, pole ka suve ajaks loodud kohalike ettevõtjate koostöövõrgustikku turistide toitmiseks ja majutamiseks.
„Palju räägitakse sellest, kuidas Harju-Lahemaa ei kasuta ära oma turismipotentsiaali, Viru-Lahemaa kasutab. Meile jõuab Lahemaast rohkem keeldude pool. Vabaühendustel on kergem asju ajada, võiksime hakata turismiteemaga tegelema. Välismaalased on valmis Kuusalu valda oma raha jätma, aga võimalusi napib,“ selgitas Kolgaküla Seltsi tegevjuht Kaisa Linno, miks ta pakkus 10. septembril vabaühenduste ümarlaua Kuusalu rahvamajas toimunud arutelu üheks teemaks turismi.
Et turismivaldkonna arendamist põhjalikumalt arutada, korraldab Kolgaküla Selts Kolgaküla rahvamajas, 29. oktoobril seminari Harju-Lahemaa turismist. Peale kohalike turismiettevõtjate oodatakse seminarile keskkonnaameti, RMK, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse ning SA Põhja-Eesti Turism esindajad.
Vabaühenduste ümarlauas lepiti kokku, et seminari ettevalmistamiseks korraldatakse 21. oktoobril Kolgaküla rahvamajas arutelu, kuhu on oodatud kõik huvilised, kes soovivad kaasa lüüa.