Eesti Reformierakond, MARGUS SOOM: „Otsus valida tagasi vana vallavanem, ei olnud demokraatia parim näide. Enam kui 60 protsenti valijatest soovisid juhtimise väljavahetamist. Kui siiani valitses Kuusalus stagnatsioon – ei arvestatud kogukondade huvidega, vallale olulisi asju otsustasid 3-4 ametnikku – siis nüüd tuleb täielik seisak. On vähemusvalitsus. Iga olulise otsuse tegemisel on vaja teha „lehmakauplemist”. Ja selliseid volinikke on, kelle isiklikud huvid, emotsioonid on kõrgemal kogukonna heakäigust. Milline poliitiline lühinägelikus ühelt riigikogus esindatud parteilt.“
Arenev Kuusalu Vald, RASMUS MERIVOO: „Urmas Kirtsi sai lõpuks selle, mida ta väga oli soovinud ja meie vald vallavanema, keda ta väärib. Küsisin kõigilt kandidaatidelt, kas sotsiaalmeediat saaks valla juhtimises kasutada ja ka Urmas Kirtsi vastus oli lootustandev. Loodan, et peetakse sõna ning inimestel on peagi oluliselt lihtsam vallaasjades kaasa rääkida. Mul on hea meel, et kogu see pikk protsess andis mulle piisavalt inspiratsiooni ja meelekindlust, et volikogust lahkuda.“
EKRE, SULEV VALDMAA: „Me vallas on asjad hästi, muretsemiseks pole põhjust. Volikogusse valitud 11 kandideerisid soovist muuta 8 aasta järel valla juhtimist. Ilmnes, et ühtsust polnud. Pole selge, kes, millal, miks meelt muutis ja otsustas toetada vana kurssi. Oletusi saab ehk teha vallaametite uue jaotuse põhjal. Saime hea õppetunni, mis kinnitab, et kõikidele meelepärast üliinimest pole olemas, uut poliitjalgratast pole mõtet leiutada, ka poliitikas ei tasu tundmatus kohas vette hüpata, kui oskused puuduvad.
Eesti Keskerakond, VÄRNER LOOTSMANN: „Kuusalu vald on ainulaadne Harjumaal, võib-olla ka Eestis, kus jõuludeks on olemas vallavanem, aga pole volikogu esimeest. On üllatav, et ta astus tagasi esimese tagasilöögi puhul. Aga Kuusalu volikogu pole ainus koht, kus on saavutatud ühehäälne enamus. Lihtne ei ole.“