KRISTA KUKK oli peol nelja grupiga

2331

KRISTA KUKK Kuusalu vallast tantsib ise,
juhendab kahte
lastetantsurühma ja
naiskoori.

KRISTA KUKK kandis peol kotiga kaasas laste vihmakeepe, et oleks vajadusel kohe võtta.

Krista Kukk on Kuusalu naiskoori Kadri dirigent, Kuusalu keskkooli 3. ja 7. klassi tantsurühmade juhendaja ja Kolga segarühma tantsija.

Kuna tal oli peol palju kohustusi ning tahtis ka ise tantsumurul esineda, tulid Kuusalu kooli 3. klassi lastega kaasa 10 lapsevanemat, kes aitasid. Ka 7. klassi rühma lapsevanemate hulgast on välja kujunenud 4-5 abilist, kes olid kohal. Laulupeo proovidesse ta ei jõudnud.

Krista Kuke sõnul olid tantsud rasked, aga pidu ilus: „Ma ütlen alati, et ilus pidu oli, sest ikka on kohad, mis jäävad hinge. Sel aastal oli tantsupeo kavas palju igatsust ja südamlikkust. Jaan Tätte tekstid muutsid peo võrratuks.“

Krista Kukk kiitis, et tantsupeo korralduslik pool paraneb iga aastaga: „Enne tantsupidu jagatakse seminaridel noodi- ja plaadimaterjale. Viimasel kahel korral oleme näinud ka platsijooniseid. Vanasti jäid tantsuõpetajad ootama, mida kõrgemalt öeldakse ja õpetatakse, nüüd osatakse ka ise aidata ja näidata, kuhu märgile peab jooksma.“

Tavaliselt on tantsuproovidesse sõidetud esmaspäeval, sel aastal alustati proovidega teisipäeval.

„Mina ei mäleta, et varem nii oleks olnud. Iga plokk eraldi oli peol superilus, aga ühistantsud ei jõudnud nii hästi kinnistuda ja kõik lained polnud ühtlased. Kuid tantsija on nutikas ja saab hakkama ning ka merel pole lainetus alati ühtlane,“ ütles ta.

Kuusalu keskkoolis õpetab Krista Kukk veel neiduderühma, kuid neiduderühmasid sel aastal peole ei kutsutud. Tema tantsijad Kolga kooli 3.-4. klassi rühmast tantsupeole ei pääsenud.

„Konkurents oli tihe. 3.-4. klasside rühmadest said 160-st soovijast peole vaid 60,“ rääkis ta.

Kuusalu keskkoolis on 3. klassi tunniplaanis tantsuproov. Aasta jooksul õppis tantse kogu klass, talvel tuli teha valik, kes kaasa sõidavad.

„Poisse oli kaheksa, tüdrukuid poole rohkem. Nad oleksid kõik tulla tahtnud.“

Krista Kuke arvates on tähtis, et laps hakkaks rahvatantsuga tegelema juba väiksena: „Kolga koolis on suuremad tüdrukud rääkinud, et võiks rahvatantsurühma teha. Ütlesin, kui rahva kokku saavad, olen nõus. Aga poole pealt on raske alustada, parem on algklassides põhi alla saada.“

Kõige raskemaks eaks rahvatantsijatele peab ta 7. ja 8. klassi: „Siis tüdinetakse kergesti ära, ei viitsita proovis käia, poistel muutub sport tähtsamaks. Sel ajal loeb väga palju koduste tahe. Suurem tantsuhuvi tuleb alles keskkoolis.“

Kolga segarühma kuulub Krista Kukk alates 1993. aastast, kui asus Kuusallu elama. Kuusalu ja Kolga kooli rahvatantsijaid hakkas juhendama 1999. aastal, tantsupeole on neid viinud 2001. aastast. Praegu töötab ta  Kolga keskkoolis majandusjuhatajana.

Krista Kukk on õppinud Tallinna Pedagoogilises Instituudis koorijuhtimist ja kultuurikorraldust, naiskoori Kadri dirigendiks sai viimasel kursusel 1992. aastal.         

Eelmine artikkelVargus Alavere külas
Järgmine artikkelKehras ootas pangabussi mitukümmend inimest