Kriisiaja investeeringutest

417

Peaminister vastas Sõnumitooja küsimusele kriiseaegste kärpesoovituste kohta: „Kärpimisega süvendaksime majanduslangust ja sellest taastumise pikkust.

Omavalitsustele lisaeelarvest eraldatud 130 miljonist eurost on uute investeeringute tegemiseks 70 miljonit. See on mõeldud täiendavateks investeeringuteks, mida kiiresti majandusse suunata. Näiteks hoonete remondiks, renoveerimiseks, lammutuseks, tänavavalgustuse uuenduseks, inventari soetamiseks. Eelmise majanduskriisi kogemus näitab, et majanduslanguse mõju jõuab omavalitsusteni arvestatava viiteajaga. Kriisi tõttu suletud asutuste ja ära jäänud üritustega jäävad osad kulud ka tegemata. Seetõttu pole otstarbekas hakata lähikuudel kärpima töötajate põhipalkasid. Samas palgatõuse, preemiaid ning muid lisatasusid ei ole praegu ehk kõige mõistlikum rakendada.“

Ta märkis, et teisel poolaastal on mõistlik hinnata kriisi ja abipakettide mõjusid, vajadusel kaaluda eelarve muutmist. Riigipoolsete võimalike lisatoetuste kohta lisas, et meetmete täpsemad tingimused selguvad selle nädala lõpuks, kui valitsus on kabinetinõupidamisel läbi arutanud ja heaks kiitnud.

Eelmine artikkelKuu­sa­lu mai­laat lük­kub eda­si
Järgmine artikkelSpor­di­kes­kus­te töö ko­roo­nak­rii­si ajal