Algab riigikogu valimiste periood

1577

Hiljemalt 30. novembril ehk kolm kuud enne valimispäeva kuulutab EV president välja riigikogu valimised. Riigikogu valimiste päev on 1. märts 2015.
Riigikogu liikme kandidaatide esitamine valimisteks lõpeb 15. jaanuaril. Aktiivse valimisagitatsiooni aeg algab 21. jaanuarist – siis on poliitiline välireklaam keelatud. Valijakaardid saadetakse välja veebruari alguses. Eelhääletamine ja elektrooniline hääletamine toimuvad 19.-25. veebruarini.
Juba mitu nädalat on räägitud erakondade esinumbrite kandideerimispiirkondadest ning tuntud persoonid teatanud poliitikutega ühinemisest ja kandideerimissoovist. Tallinnas on näha valimisplakateid.
Valimisteralli on alanud. Poliitikud leiavad tee maale, lähikuudel näeme kindlasti ka Ida-Harjus esinemas ja rahvaga kohtumas praegusi riigikoguliikmeid, ministreid ning kohalikke poliitikuid, kel soov pääseda riigikokku.
Sõnumitooja annab Arvamuse rubriigis kuni 15. jaanuarini sõna oma piirkonna riigikogukandidaatidele. Poliitiline reklaam on nagu ikka tasuline.