Kosel tunnustati Harjumaa parimaid sportlasi ja treenereid

1418

Kosel toimunud Harjumaa spordipeol kuulutati välja möödunud aasta parimad sportlased, spordis edukamad koolid ning treenerid ja spordielu eestvedajad. 

Kul­tuur­ka­pi­ta­li spor­dip­ree­mia saa­ja GUI­DO TREES Raa­si­ku val­last.
Kul­tuur­ka­pi­ta­li spor­dip­ree­mia saa­ja GUI­DO TREES Raa­si­ku val­last.
Kul­tuur­ka­pi­ta­li spor­dip­ree­mia saa­ja KAI­DO LAAS Kuu­sa­lu val­last. Foto Valmar Ammer.
Kul­tuur­ka­pi­ta­li spor­dip­ree­mia saa­ja KAI­DO LAAS Kuu­sa­lu val­last. Foto Valmar Ammer.

Kultuurkapitali Harjumaa ekspertgrupi aastapreemiad said reedel, 13. jaanuaril Kuusalu Rattaklubi treener ja Kuusalu rattamaratoni korraldaja Kaido Laas ning Raasiku valla Peningi külavanem ja koroonaklubi eestvedaja Guido Trees. Kaido Laasi suurima teenena märkis esitaja, Harjumaa Spordiliit, rattaspordi suurvõistluse, tänavu 3. korda toimunud Kuusalu rattamaratoni korraldamist: „Tegu on Põhja-Eesti ilusaima ja mitmekesisema loodusega maastikurattavõistlusega, kus lisaks kestvussportlastele saavad eri pikkuse ja raskusega sõitudel oma oskusi proovile panna ka lapsed ja noored. Osalejad kiitsid, et rada on parim, kus nad on sõitnud.“
Ka Guido Treesi esitas aastapreemiale Harjumaa Spor­diliit. Kaaskirjas märgiti, et aastatepikkune aktiivne sport­like eluviiside propageerimine Raasiku vallas ja kodukülas Peningil on spordi juurde toonud sadu noori: „Aktiivse organisaatorina on ta asutanud Raasiku valda mitu spordiklubi, kohalikud orienteerumishuvilised on osalenud paljudel võistlustel nii Eestis kui mujal. Peningi Koroonaklubi juhina on ta suutnud selle mängu kohalikud harrastajad tõsta rahvusvaheliselt medalikonkurentsi.“
Veel on lisatud, et Guido Trees on aktiivne ka koduvallast väljaspool – ta on Eesti Koroonamänguliidu asutaja ja aktiivne võistluste korraldaja, tema initsiatiivil on jõutud rahvusvahelise organisatsiooni moodustamiseni.
Peale nende andis kultuurkapitali Harjumaa ekspertgrupi esindaja Ruth Jürisalu aastapreemiad üle veel Kose spordimaja juhatajale ja korvpallitreenerile Valdur Kalmele, Saue gümnaasiumi õpetajale ja treenerile Ester Legonkovile, Laagri kooli õpetajale ja treenerile Indrek Drellile ning Keila korvpallikoolile. Eraisikute preemia­sum­ma on 300 eurot, asutusele-organisatsioonile 600 eurot.
Harjumaa aasta sportlaseks kuulutati naistest purjetaja Ingrid Puusta Rae vallast ja meestest Saku valla motosportlane Rannas Uusna. Elutööpreemia „Meie teejuht, meie õpetaja“ pälvis Keila linna kultuurinõunik, endine kehalise kasvatuse õpetaja, Harjumaa kehalise kasvatuse õpetajate ühenduse looja, praegune discgolfi propageerija Jaanus Väljamäe.
Harjumaa Spordiliit autasustas ka koolide kompleksvõistluse parimaid. Keskkoolide-gümnaasiumide võidukarika pälvis taas Kuusalu keskkool. Kuusalu kool pälvis võidukarika ka 2015. aastal, aasta varem jagati esikohta Jüri gümnaasiumiga. Koolide komp­leksvõistlusesse kuulus 8 spordiala, igal koolil läksid arvesse 7 parema tulemused. Kuusalu kooli õpilased saavutasid 3 alavõitu – parimad oldi teatesuusatamises, korvpallis ja rahvastepallis. Võrkpallis saavutati teine, murdmaasuusatamises 3. ning kergejõustikus ja ujumises 4. koht, kompleksarvestusest jäi välja jalgpallis saadud 7. koht. Võidukarikat olid vastu võtmas kooli direktor Vello Sats ning kehalise kasvatuse õpetajad Ingrit Keerma, Margus Keerma, Margit Jäetma, Maria Trei ja Sergo Treufeldt.
Maakonna spordipeoga tähistati ühtlasi Harjumaa Spordiliidu 80. sünnipäeva – 1990. aastal asutatud spordiliit on 13. juunil 1936 loodud üleharjumaalise spordiliidu õigusjärglane.