Korraldatud jäätmeveost

1351

Kuusalu ja Raasiku vallavalitsus ning ka Loksa linnavalitsus võtavad aegajalt vastu otsuseid, millega vabastavad kinnistuomanikke korraldatud jäätmeveost. Seda tehakse kinnistuvaldaja taotluse alusel ning tuleb põhjendada, miks prügi ei teki. Neis omavalitsustes on korraldatud jäätmevedu toimunud järjepidevalt juba aastaid.
Anija vallas on mitmel viimasel aastal olnud jäätmeveo valdkonnas hoopis teine olukord. Kuna käisid mitmed kohtuvaidlused, jäi korraldatud jäätmeveo teostaja kinnitamata. Sisuliselt toimis vabaturg. Ehk nagu nüüd kommenteeritakse, kinnistuomanikel oli vabadus ise otsustada, kas sõlmivad prügiveofirmaga lepingu või mitte. Valdavalt pakkusid seda teenust vallas Radix Hoolduse OÜ või Keskkonnateenused.
Nüüd olukord muutub. MTÜ Harjumaa Ühisteenuste Keskus (HÜK), mille liige on ka Anija vald, korraldas Anija ja Kose valla ühise hanke, jäätmevedajaks valiti Radix Hoolduse OÜ. Oluline sõnum on see, et jäätmeveo hinnad mõlemas vallas langevad.
MTÜ-l HÜK on ees suur töö. Anija vallas tuleb luua jäätmevaldajate täpne register, hakata sõlmima lepinguid, ilmselt ka selgitada ja põhjendada. Mida suurem vald, seda keerulisem on tagada korraldatud jäätmevedu kõigist majapidamistest, kus reaalselt prügi tekitatakse.

Eelmine artikkelSEVERI JÕÕRAS Kuusalust tuli kahekordseks Tallinna meistriks
Järgmine artikkelNeli viisi, kuidas tulumaksutagastust kasutada