Korraldate Kehras, Kuusalus ja Arukülas mälutreeningu eakatele, miks?

2074

Vastab Kehra sotsiaalkeskuse puuetega inimeste ja eakate tegevusjuhendaja, Ida-Harjumaa Invaühingu juht AGNES VALGISTE:
„Sündides on meil umbes sada miljardit ajurakku, neist suurem osa ei uuene, kui inimene vananeb. Pidevalt uuenevad vaid kaks piirkonda: reservuaar ja hippokampus, mis on seotud õppimisega.
Aju vananeb seega, kui inimene ei tegele enda vormis hoidmisega, ei tegutse ega mõtle piisavalt. Perearst Ingrid Alt kinnitab, kui inimese elus on tähtsalt kohal lugemine ja mälutreening, ta püüab rohkem meelde jätta, siis on tema aju kauem ergas.
Et mälutreeninguga aidata me eakatel ja puuetega inimestel aju noorendada või kauem noorena hoida, otsustasime kutsuda Tapalt MTÜ Seenior juhatuse esimehe Anu Jonuksi, kes on samalaadseid treeninguid läbi viinud 10 aastat. Tegu on pilootprojektiga kolmes vallas, mida toetavad Kehra Sotsiaalkeskus ja Kuusalus Ida-Harjumaa Invaühing.
Ootame mälutreeningule Kehrasse, Kuusallu, Arukülla. Esimene tund on kõigis kolmes kohas reedel, 17. oktoobril: Kuusalu rahvamajas algusega kell 10, Kehra Sotsiaalkeskuses kell 12, Aruküla rahvamajas kell 14.  Kokku on plaanis teha kõigis kolmes kohas treeninguid senikaua, kuni rahval on huvi. Näiteks ütlevad Vinni eakad, kes alustavad oma treeningutega neljandat hooaega, et see tunniajane meeldiv koosviibimine on tore punkt nädalale.
Kutsun eakaid julgelt osalema. Kui on mõnikord tunne, et aju ei suuda enam midagi uut vastu võtta ega meelde jätta, kui inimeste nimed ja näod kipuvad ununema ning mõnikord hommikul lubatud asi jääb lõunaks ikkagi tegemata, sest ei tulnud meelde, siis osalege.“

Eelmine artikkelRaasiku jalgpallimeeskonnad olid võidukad
Järgmine artikkelRiigikogu valimised on tulekul