Koolid-lasteaiad said KIKist toetust

1470

Anija ja Kuusalu valla ning Loksa linna koolid-lasteaiad said KIKi keskkonnateadlikkuse programmist toetust.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) keskkonnateadlikkuse programmi eesmärk on toetada Eesti elanike keskkonnasäästlike tarbimisharjumuste kujundamist ning ökoloogilise tasakaalu tundmaõppimist. Toetust võivad taotleda omavalitsused, haridusasutused, MTÜd ja äriettevõtted. Sel aastal said projektide elluviimiseks   toetust   teiste   seas   ka   Kehra, Alavere, Kuusalu, Kolga, Vihasoo ja Loksa kooli, Loksa lasteaed.
Kehra gümnaasiumile anti 2015.-2016. õppeaastal loodushariduslike aktiivõppeprogrammide elluviimiseks loodus- või keskkonnahariduskeskustes 9 987,88 eurot. Projekti autor Kaiti Kartusov ütles, et kavas on tuleval sügisel ja kevadel 3.-12. klassidele, kokku 295le õpilasele, õppereisid loodushariduskeskustesse: Aegviidu ja Viimsi looduskeskus, Tallinna loomaaed, botaanikaaed, Sagadi looduskool, Tartu observatoorium, loodusmuuseum, Jääaja keskus, Kohtla kaevanduspark.
Alavere põhikool sai 1. ja 2. kooliastme õpilaste loodusõpetuse aktiivõppeks Tallinna loomaaias ja Aegviidu looduskeskuses 576,52 eurot. Projekt viidi ellu lõppenud kooliaasta kevadel, selles osalds 55 õpilast. 1.-2. klassi õppetunni teema loomaaias oli „Koduloom ja tema tähtsus“, 3.-4. klassil „Loomaaed – erinev eluskeskkond“, 5.-6. klassis oli Aegviidu looduskeskuses õppetund „Nuputamist nii metsas kui majas“. Kooli direktor Renna Reisi sõnas, et õppetunnid Aegviidus ja loomaaias olid mõeldud koolitundides õpitu kinnistamiseks.
Kuusalu keskkool sai KIKist 4.-6. klasside osalemiseks õppekava toetavates õppeprogrammides 3790 eurot.
Kolga koolile eraldati 2. ja 3. kooliastme osalemiseks õppeprogrammides 1240 eurot.
Vihasoo lasteaed-algkool sai õppekäikude läbiviimiseks 2015.-2016. õppeaastal 665 eurot
Projekti „Loksa gümnaasium hindab ja väärtustab loodust loovuse arendajana“ toetas KIK 15  013,84 euroga.
Loksa lasteaeda Õnnetriinud toetati projekti „Keskkonnateadlikud Õnnetriinud“ elluviimiseks  1164,10 euroga.

Eelmine artikkelRUTH LILLE: „Suvetuuride jaoks ei jätku Kehras publikut.“
Järgmine artikkelVolikogu lükkas Kuusalu vallamaja renoveerimislaenu otsustamise edasi