Kontrollid tuvastasid Loksal Harjumaa Liinide külmad bussid

1266

Kuigi ettekirjutus oli tagada jaanuari lõpuks soojad bussid, olid need külmad ka möödunud nädalal.

Eelmise nädala pakaselistel päevadel oli Harjumaa Liinide osades bussides raske sõita, sest olid väga jahedad. Harjumaa Ühistranspordikeskus sai pahastelt reisijatelt telefonikõnesid.

Ühistranspordi büroojuht Sirli Miltop ütles Sõnumitoojale, et eriti on nurisetud idasuuna ehk Kuusalu-Loksa liinibusside temperatuuri pärast.

Kontrollid käisid 26. ja 30. jaanuari hommikul Loksal, tuvastasid rikkumised – bussides oli sooja vähem, kui on lepinguga paika pandud. Vastavalt lepingule on liinivedajal kohustus tagada bussis vähemalt 10 kraadi sooja. Tehti ettekirjutus, 31. jaanuariks tuli tagada soojad liinibussid.

Kuid ka pärast seda sõitsid Tallinnast Loksale ja tagasi külmad bussid, neljapäeval ei avanenud ühel esimene uks.

Sirli Miltop: „Kui buss on külm, on see lepingu tõsine rikkumine, sest ei ole inimlik ega normaalne, kui reisija peab istuma nullkraadises liinibussis.“

Kui ettekirjutust ei täideta, tuleb tema sõnul liinivedajal maksta trahvi ja need summad ei ole väikesed.

Küsimusega, miks bussid on külmad, soovitas ta pöörduda Harjumaa Liinide poole.

Sirli Miltop lisas, et jaanuariks 2013 peaksid olema lõppenud hanked avalike bussiliinide uue teenindaja leidmiseks Harjumaal. Teenindaja saab enda kasutusse saastekvootide müügiraha eest ostetavad uued liinibussid. Nende ostmiseks kuulutatakse peagi välja eraldi hange. Idasuunal peaksid hakkama sõitma ainult uued bussid.

Harjumaa Liinidele saadetud küsimustele, kui vanade bussidega sõidetakse ja miks need on külmad ning kuhu on kadunud soojad ja uued bussid, mis olid idasuunal kasutusel siis, kui firma osales ja võitis idasuuna liinivedaja konkursi, toimetus sel esmaspäeval vastust ei saanud.

Eelmine artikkelKuusalu vallast 28 ja Loksalt 7 Leader-taotlust
Järgmine artikkelKuusalu vallas algab lairibakaablite ehitus kiireks internetiühenduseks