Koos esinejatega oli Kolgaküla rahvamajas pidulisi 130.
„Meie küla elanik, näitleja Paul Laasik kiitis, et sellist valgussõud pole Kolgakülas varem olnud,“ kommenteeris Kolgaküla seltsi tegevjuht Kaisa Linno.
„Inimesed olid rahul, pärast käis mõnigi kättpidi tänamas. Tundus, et läks korda. Videodiskol tantsiti kõvasti. Vaatamata skeptikute kahtlustele suutsime tõestada, et pidu on võimalik teha ka täiesti ilma toetusteta.“
Tegevjuht jutustas, et naistepäevapeo idee sai alguse Vihasoo tantsumemmede soovist korraldada Kolgaküla inimestega ühispidu. Kuna jõulude ajal oli külarahval omaette kokkusaamine, lepiti kokku, et ühispidu võiks tulla naistepäeva paiku.
„Tantsumemmede juhendaja Elna Linkvist lubas esinema kutsuda ka enda segarahvatantsurühma Loksa Tantsijad, leidsime, et meie Kolgaküla Lainerid võiksid samuti üles astuda. Siis pakkus Henry Laks, et võiks tulla esinema. Tekkis mõte, et paneks need kaks asja kokku. Kuna tantsuansamblit ei suutnud tellida, jõudsime lahenduseni – sobib ka videodisko.
Henry Laksi melanhoolsetele lauludele vastukaaluks tahtsime midagi rõõmsamat. Otsustasime teha meesansambli, helistasin ja kutsusin mehi, ning hea meel ja üllatus oli, et kõik nad nõustusid,“ rääkis Kaisa Linno.
Meesansamblit kutsuti juhendama lauluõpetaja ja muusik Külli-Katri Esken Kuusalust. Ansambel koosseisus Urmas Paomees, Urmas Kirtsi, Herko Sunts, Peep Linno, Kalle Aasrand ja Kaupo Parve esitasid neli laulu: „Vildist kübar“, „Rohelised niidud“, „Veenus“ ja „Dancing queen“, viimasel oli solist Maria Kirtsi. Laulule „Veenus“ mängisid vahepalana soolot Peep Linno saksofonil ja Kaupo Parve trompetil.
Nostalgilise diskoaja meeleolu loomiseks oli Tallinnast renditud saali kaunistuseks diskopallid ja -laser.