Kolga õpetaja TERJE VARUL sai presidendi preemia

4500

TERJE VARUL on pärit Põlvamaalt. Kolka tuli 20 aastat tagasi.Presidendi kultuurirahastu hariduspreemiad anti kätte esmaspäeval, 12. oktoobril.

Teisipäeva, 6. oktoobri pärastlõunal avalikustati presidendi kultuurirahastu hariduspreemia saajad. II preemia ehk 55 000 krooni pälvis Kolga keskkooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Terje Varul Kuusalu vallast.

Terje Varul juhendab kooli näitetrupi Kohal-olijad vanemat, keskastme ja nooremat rühma. Kahel korral on ta organiseerinud Kolga koolis õpilaste ülevabariigilist teatrifestivali Põhjafestival. Viimastel aastatel on ta veel meediaõpetaja, eelmisest õppeaastast hakkas meediat õpetama ka Kuusalu keskkoolis. 2006. aastast koolitab ta põhitöö kõrvalt Tallinna Ülikooli Avatud Ülikoolis ning Jaan Tõnissoni Instituudis eesti keele ja kirjanduse õpetajaid.

Sõnumitooja uuris presidendi kantseleist, kes tema kandidatuuri esitas ja mille eest preemia anti.
Presidendi kantselei avalike suhete osakonnast vastati, et Terje Varul esitas kandidatuuri ise: „Kultuurirahastu nõukogu ei põhjenda oma otsust, see sünnib konsensuse alusel. Sel aastal oli 46 kandidaati ja valik oli keeruline, aga üksmeelne. Kandidaatide puhul peab kogu nende töö ja tegevus tervikuna jätma väga hea mulje.”

Terje Varul ütles, et info preemiale kandideerimise võimaluse kohta tuli ilmselt enamiku õpetajate e-postkasti. Ja lisas, et tegu on stipendiumiga, see pole auhind. Kandideerijatest kaks kolmandikku esitasid oma kandidatuuri ise. Preemia statuudi järgi on preemiasaaja valikul määravad tema haridustulemused, näiteks, kuidas on õpetamismeetodeid ellu rakendanud.  

President Toomas Hendrik Ilves andis hariduspreemiad üle Kadriorus oma residentsis. Presidendi kultuurirahastu nõukogusse kuuluvad Indrek Neivelt, Priit Kogerman, Tõnu Kõrvits, Toomas Luman, Jaanus Rohumaa ja Jaan Undusk. 

Sel sügisel täitus Terje Varulil Kolga koolis töötamisest 20 aastat: „Mulle meeldib Kolgas, siin on kõige lahedamad inimesed.”

Näitejuhtimise ja lavastamisega alustas ta 1993. aastal – kui koolis kerkisid esile andekad õpilased Marju Jaanimäe ja Kärt Reemann.    

Eelmine artikkelMadalamates jalgpalliliigades peeti viimase vooru mängud
Järgmine artikkelValimistel edukamad ANDRE SEPP, JÜRI LILLSOO ja KALMER MÄRTSON