Kolga noored kohtusid Eesti ja Gruusia presidendiprouaga

1789

Neljapäeval, 22. oktoobril osalesid Kolga keskkooli 8 õpilast ja direktor riigivisiidil.

Möödunud nädalal külastas Eestit Gruusia president Mihheil Saakašvili koos abikaasa Sandra Elisabeth Roelofsiga.

Neljapäeval käisid Eesti presidendi Toomas Hendrik Ilvese abikaasa Evelin Ilves ja Sandra Elisabeth Roelofs Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Sellele külaskäigule oli osalema kutsutud ka grupp Kolga kooli noori.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse juht Anne Rande ütles Sõnumitoojale, et pärast seda, kui saadi teada, nende maja külastab Gruusia presidendi abikaasa, hakati lastekirjanduse keskuse tööperega arutama vastuvõttu puudutavaid üksikasju ning meenus, Kolga keskkoolinoored koos oma direktoriga algatasid Eestis esimestena aktsiooni Gruusia Gori linna 7. kooli õpilastega: „Lausa patt oleks olnud neid suurepäraseid noori ja koolijuhti mitte kutsuda. Välisministeerium kiitis me mõtte heaks. Külaskäik oli vahva.”

Presidendiprouadega kohtusid Sander Valdma ja Sander Eerik Sandrak 10. klassist, Jaak Laanpere ja Paula Salme Sandrak 11. klassist ning Anne-Lii Idavain, Kulla-Karin Laurend, Riin Riiberg ja Karl-Eerik Jäetma 12. klassist. Nemad käisid möödunud sügisel Gori sõpradel Gruusias külas. Kolga kooli delegatsiooni esimene külaskäik Gorisse toimus sügisel 2008, augustis 2008 ründasid Vene väed Gruusiat. Aprillis käisid Gori noored ja õpetajad vastukülaskäigul, seda sõitu rahastas Avatud Eesti Fond, nagu ka Kolga noorte  teist külaskäiku eelmisel sügisel. Presidendiprouadega kohtus see seltskond, kes sügisel käis Goris.

Kolga keskkooli direktor Tõnu Valdma tegi kohtumisel ülevaate koostööst Gruusia Gori 7. kooliga. Ta tõdes, et Avatud Eesti Fond rahastab projekte ühe korra, edaspidiseks koostööks Gruusia noortega tuleb leida rahastus mujalt. Suhtlemine grusiinidega jätkub, lubas ta.

Paula Salme Sandrak kiitis, et kohtumine oli huvitav, lastekirjanduse keskus väga ilus ning mõlemad presidendiprouad olid avatud inimesed. Sõprussuhete kohta grusiinidega sõnas ta, et teab kindlalt, need ei hääbu: „Saadame vastastikku kirju ja sõnumeid, helistame, kui kellelgi on sünnipäev.”

Eelmine artikkelKolka „Piparkoogimaania” algklasside peavõit
Järgmine artikkelLeesil ja Pärispeal said PRIA miljoni-projektid valmis