Raasiku vallavolikogu sulgeb Kiviloo laenutuspunkti

1183

Raasiku raamatukogu Kiviloo laenutuspunktist tehti viimastel kuudel paar-kolm laenutust kuus.

„See on meile suur kaotus,” kommenteeris laenutuspunkti sulgemist Kiviloo külavanem Eve-Liis Remmelgas.
Raasiku abivallavanem Ardo Niinre rääkis vallavolikogu istungil, et Kiviloo laenutuspunkti töökoormus on väike: „Kuus tehakse sealt vaid paar-kolm laenutust, mistõttu on  laenutuspunkti pidamine haruraamatukoguna muutunud majanduslikult ebaotstarbekaks. Kiviloo haruraamatukogu on ette nähtud Raasiku raamatukogu põhimääruses, selle muutmine on volikogu pädevuses.”
Kiviloo laenutuspunkti kaotamise poolt hääletasid 14 volikoguliiget, vastu oli Aare Ets.
Külavanem Eve-Liis Remmelgas sõnas, et 2007. aastal avati Kivilool internetipunkt, 2008. aasta jaanuaris saadi raamatukogu: „Praegu oli just leitud raamatukogusse   uus   töötaja   ja   külarahvas polnud  veel  võõra  inimesega  väga  harjunud,  kuid  tundus,  et  vaikselt  hakkas  asi  paranema. Laenutusi oli vähe, kuid kohapeal loeti lehti ja muud, mis meil seal oli.”
Ta lausus, et alles jäävad külatuba ning raamatud, mis saadud annetustena: „Ilmselt peame loobuma ka internetist, sest korralik arvuti läheb koos raamatutega tagasi Raasiku raamatukogusse.”
Külaelu tema sõnul siiski hääbuda ei tohiks: „Nüüd tuleb meil teha mõningaid otsuseid. Meil on iga kuu lõpus koosolek ning lisaks  teede  teemale on nüüd ka teine tõsine arutelukoht. Teeme aga kõik selleks, et elu Kivilool ikka edasi läheks. Ühe variandina võiks avada vabas toas muuseumi, oleme seda mõtet kaua aega kaalunud. Oleme püüdnud arendada  kohalikku  elu  ning  see  otsus  tõmbab  ühe  osa  plaanidest maha. Me ei jäta aga jonni ning muus  osas  tegutseme  ikka  edasi.”
Raasikul on 2015. aastal keskmine laenutuste arv 1438 kuus ning Peningi harukogus 197.
Raasiku vallas on avalikud raamatukogud veel Arukülas ning Pikaveres. Kiviloo elanikele on nüüd   lähim   laenutuspunkt   umbes 10 kilomeetri kaugusel Peningil.
Vallavanem Raivo Uukkivi: „Laenutuspunkti sulgemine külaelu kindlasti ei sureta, eriti nii tugevas kogukonnas, nagu on Kivilool. Ruumid jäävad külaelanike kasutusse ja kui leitakse, et internetipunkt  on  hästitoimiv  ja  arvuti peab jääma, siis selle ka tagame. Interneti kasutamise võimalus ei pea kaduma haruraamatukoguga.”

Eelmine artikkelKehra mälumängusarja 3. võistluse esikoht läks Kuusalu valda
Järgmine artikkelHC Kehrale Balti käsipalliliigas viik ja võit