Kas Kuusalu valla hariduslembus on müüt?

1406

Andres Kaarmann,
IRL, Kuusalu
volikogu liige  

Kuusalu valla selle aasta eelarve arutlemisel jäi silma üks huvitav fakt – investeeringuid valla suurimasse kooli planeeritud ei ole. Kolga ja Vihasoo koolide remonttöödeks mingid summad olid, Kuusalu kooli paraku mitte. Esiti mõtlesin, et eks see ongi tavaline, et ühel aastal saavad ühed koolid ja teisel aastal teised. Võtsin vaevaks sirvida eelmiste aastate eelarveid, kuid ka sealt ei leidnud Kuusalu keskkooli real sentigi investeeringuraha.
Ehk siis tulevikus? Aga ka valla 2015-2018 eelarvestrateegias ilutseb Kuusalu keskkooli investeeringute real ümmargune null. Viimaste kohalike valimiste üks peamisi vaidluseid käis selle üle, kuidas säilitada koduvallas kvaliteetne gümnaasiumiharidus. IRL toetas teatavasti aktiivselt riigigümnaasiumi ideed. Täna võimul olev valimisliit oli riigigümnaasiumi idee suhtes pigem skeptiline. Gümnaasiumiharidust peeti vajalikuks ja lubati kaasajastada koolide õpikeskkonnad, kuid tegudeni pole veel kahjuks koalitsioon jõudnud. Vallavanem teatas aga volikogus, et kuna õpilaste arv vallas  väheneb,  siis  ei  pea  mõistlikuks Kuusalu keskkooli investeerida.
Kuidas siis peaks valla esinduskool kümme aastat ilma investeeringuteta hakkama saama, konkureerides samal ajal teiste Harjumaa koolidega. Tõsi, mingit taset ehk suudame hoida, kuid kas korraliku gümnaasiumi pidamiseks ikka piisav? Kardan, et mitte. Kardan aga seda, et valla sellise leige suhtumise peale hakkavad õpilased ja õpetajad juba lähitulevikus jalgadega hääletama. Inimesed on aga väga praktilised ja lähevad sinna, kus õpikeskkond parem ja võimalused suuremad. On millele mõelda ja oma otsustega tõestada, et Kuusalu vallas on haridus jätkuvalt au sees.
Seekord jäid IRLi ettepanekud Kuusalu keskkoolile investeeringuraha leidmiseks volikogus toetuseta.  Aga  siiralt  loodan,  et  lisaeel­arve või 2016. aasta eelarve pakub Kuusalu koolile oluliselt positiivsemaid noote.

Eelmine artikkelKolga lasteaias töötavad 4 rühma remonditud ruumides
Järgmine artikkelAnija Eidest