Kolga-Aabla laululahingus osales neli külakoori

1118

Laupäeval, 11. juulil peeti Kolga-Aabla kaluritepäeva peol Juminda poolsaare külade laululahing.

Idee, teha poolsaare külade laululahing, pakkus välja Erika Eluri Tapurlast. Ta ütles, kuigi oli palve, et koorid registreeriks end varakult, selgusid osalejad viimase nädalaga: „Liikus sahinaid, et mitmel pool plaaniti osaleda, aga ei tahetud teada anda, kardeti, teised hakkavad siis varakult harjutama. Virvest pidid tulema ja Jumindalt, kuid neid polnudki lõpuks.”

Žüriisse valiti sealsamas suvitav Mikko Fritze, kes on osalenud ETV „Laululahingu” saates, ning neli inimest küladest, kust ei olnud võistlevat koori.

Kui kaluritepäeval tantsuks mänginud ansambel WHB tegi esimese puhkepausi, esitasid neli külakoori oma võistluslaulu.

Žürii andis esikoha Kolga-Aabla Lauluseltsile. Koor esitas originaalse laulu oma küla kohta, viisi tegi ja akordionil saatis Anu Randmaa, sõnad kirjutas Eva Korkma.

Teise koha sai Tapurla Segane Koor, kes laulis „Kord kalalaeva pardal…” . Kalameest mängis Peedu Püü. Publikut naerutas ka Artur Talvik. Lauljad olid esinemisrõivad valinud kalurikülale kohaselt.

Kolmanda koha pälvis Leesi laulukoor lauluga „Helesinine vagun”.

Neljanda koha vääriliseks hinnati Loksa I keskkooli 36. lennu koor – Kiiu-Aablas peeti klassikokkutulekut ning otsustati osaleda laululahingus.

Kui ansambel WHB pidas teise vaheaja, toimus kooride autasustamine. Iga koor pidi ise välja panema auhinna, need jagati nii, et keegi ei saaks enda toodut.

Erika Eluri: „Meie ettevõtmine andis kaluritepäeva peoõhtule värvi juurde. Oleme idee käima lükanud, edaspidi võiksid teised jätkata. Kindlasti tuleks midagi korraldada ka lastele.”

Kolga-Aablas oli kaluritepäeva pidulisi ligi 500. Kuusalu vallaeelarves oli Kolga-Aabla kaluritepäeva toetuseks 2500 krooniga. Eelmisel aastal sai vallalt toetust Turbuneeme kaluritepäeva pidu.

Turbuneeme peol 250 inimest
Turbuneeme Külaseltsi juhatuse liige ja külavanem Aivo Janter jäi Pärispea poolsaare külade kaluritepäevaga rahule – Turbuneeme peol oli osalejaid umbes 250, pidu peeti sponsorite toel.

„Toimusid spordivõistlused. Hoolimata vihmasest ilmast pidas rahvas lõpuni vastu. Esines Loksa muusikakooli vilistlaste akordioniansambel. Meie külas suvitav Aivar Minumets tegi mustkunsti­trikke,” jutustas külavanem.

Eelmine artikkelSuru külas põles mets
Järgmine artikkelNõu ja (tahte)jõuga suitsust vabaks