Kohalik toode – seinakalender 2013 „Kuusalu vald, tuttavad paigad“

666

KRISTA SIMSONI ja HELERI PAISTE ühistööna tuli trükist Kuusalu valda tutvustavate fotodega kalender.

Kui Kolgaküla rahvamajas tähistati oktoobri alguses Kuusalu valla aastapäeva, esitlesid graafik Krista Simson Tammispealt ja hobifotograaf Heleri Paiste Kuusalust peol trükisooja seinakalendrit „Kuusalu vald, tuttavad paigad“. Selle tiraaž on Heleri Paiste sõnul eksklusiivselt väike. Kalendrit müüakse Kolgaküla rahvamajas ja Pärispea seltsimajas, Viinistu kunstimuuseumis, Loksa raamatukogus, Kuusalu mõlemas lillepoes ning Viitna suveniiripoes.

Kalendris on Heleri Paiste fotod Kuusalu valla kaunitest kohtadest. Kujundas ja trükivalmis seadis Krista Simson.

Heleri Paiste iseloomustab seda kui toredat kingitust, mis on eelkõige suunatud oma valla rahvale, seetõttu trükiti suhteliselt vähe eksemplare. Kuusalu vallavalitsus ostis kohe 100 kalendrit, et neid kasutada kinkimiseks valla meenetena.

Iga kuu kohta on foto, enamik mustvalged, pööripäevadega kuudel värvilised. Üles on võetud Kuusalu ja Leesi kirikud, Vasaristi juga, Vihasoo jalakas, Tülivere tamm, Kolga mõis, Mohni saar ning Hara, Viinistu ja Salmistu sadamad. Salmistult ja Mohnist on kaks pilti.

Heleri Paiste: „Idee sündis umbes aasta tagasi, siis panime kirja, mida võiks kalendri jaoks jäädvustada. Fotod on tehtud aasta jooksul, püüdsin leida veidi teistsugust vaatenurka, et tuttavaid kohti avada harjumuspärasest erinevalt. Soovisime tekitada huvi neis inimestes, kes pole neid kohti varem märganud, ja mõjuda uudselt ka inimestele, kes on samu paiku näinud sageli. Kui pildistamas käisin, siis iga kord tõdesin, et Kuusalu vald on elamiseks väga ilus ning siin on veel palju avastada. On toredaid kohti, tuleb ainult aega võtta ja vaadata.“

Ta arvas, et võiks Krista Simsoniga veelgi koostööd teha.

Eelmine artikkelHakatakse paigaldama Raasiku staadioni valgustust
Järgmine artikkelStenbock pakub Kolga mõisa valitsejamaja ja peahoonet Kuusalu vallale