Kogu Vihasoo koolipere käis Soomes

698

Mai keskel olid Vihasoos külas Soome õpilased, nüüd mindi vastukülaskäigule.

Vihasoo algkooli õpilased ja õpetajad, kokku 32 inimest, olid eelmisel kolmapäeval ja neljapäeval, 27. ja 28. mail Soomes. Vihasoo gruppi saatis mõlemal päeval Pernaja sõprusvalla vallavanem Ralf Sjödahl.

Teisipäeva varahommikul sõideti laevaga Soome, tutvuti Kotka linnaga ja käidi Kotka Maretaariumis – vaatamas Läänemere floora ja faunaga akvaariume. Ööbiti Pernaja vallas.

Kolmapäeval külastati Kirkonkylä kooli, kus kohtuti vanade tuttavatega. Kirkonkylä õpilased esinesid kontserdiga. Seejärel mindi Porvoosse mänguasjade muuseumi. Enne laevaga tagasisõitu tehti ekskursioon Helsingis.

Vihasoo lasteaia-algkooli juhataja Marika Astor ütles, et kingituseks viidud meened valmistasid lapsed ja õpetajad ise. Kaasa saadi ka kingitusi Kuusalu vallalt. Sõidu eest tasusid lapsevanemad.

Nii selle sõidu kui ka soomlaste külaskäigu sponsor oli Vihasoo lasteaiamajas tegutsev OÜ Logotikke.

Pernaja valla Kirkonkylä ja Isnäsi koolide 5. ja 6. klasside 21 õpilast ja 7 õpetajat  olid Vihasoo koolil külas 12.-14. maini. Nad ööbisid koolimaja klassiruumides.

Külalised ja Vihasoo koolipere käisid koos Viinistu kunstimuuseumis ja seenekasvatuses. Külalistele esinesid Vihasoo õpilased, kes õpivad ka Loksa muusikakoolis. Soome õpetajate juhendamisel disainiti ja valmistati suviseid peakatteid. Teisel päeval oli lastele Rakvere keskaegses linnuses teematund, õhtul korraldati võõrustajate ja külaliste segavõistkondadele Vihasoos orienteerumismatk. Viimasel päeval saadeti Soome sõbrad teele, enne laevaleminekut tutvusid nad Tallinnaga.

Marika Astor: „Kuna nii Kirkonkylä kui ka Isnäsi koolid on rootsikeelsed, kõnelesid lapsed omavahel inglise keeles ja said üksteisest hästi aru.“

Ta rääkis, et Pernaja vald ühineb 1. jaanuarist 2010 Loviisa linnaga. Viimased kaks-kolm aastat on käinud liitumisläbirääkimised. Peale Pernaja ühinevad Loviisaga veel kaks lähivalda. Uues omavalitsuses hakkab olema 16 000 elanikku.