Harju keelpilliorkester esines Austrias

1419

Harju keelpilliorkester esines ärasõidu hommikul oma majutuskoha perenaisele, vanaproua ANNILE. Kuna vihma hakkas sadama, hoidis vihmavarju VALVO VUNK.
Euroopa Noorteorkestrite Festivalil käisid ka Kuusalu, Anija, Raasiku valla ja Loksa linna noored.

Muusikakoolide õpilased ja õpetajad käisid 20.-26. maini Austrias Linzis – Euroopa kultuuripealinnas 2009. Eestit esindasid 5 noorteorkestrit. Kandideeris ka Harju keelpilliorkester ja sai võimaluse sõita. Dirigent on Hando Põldmäe.

Festivalil käisid 22 mängijat – keelpilliõpilasi ja õpetajaid. Loksalt Annely Jürimets, Kuusalu muusikakoolist Ingel Jalakas, Ott Jalakas, tšelloõpetaja Enno Lepnurm ja viiuliõpetaja Sirje Müller, Kehra muusikakoolist Kadi Voosel ja viiuliõpetaja Kaidi Russing, Raasiku vallast Georg Otsa nimelise muusikakooli õpilane Anna-Maria Rannamägi, kes elab Arukülas. Kaasas käis ka MTÜ Harju Keelpilliorkester juhatuse liige Mare Russak Kuusalust.

Neid võttis vastu Kuusalust pärit Hanna Jalakas, kes õpib Linzi muusikakoolis. Ta mängis orkestris kaasa.

Harju keelpilliorkester andis Linzis kaks kontserti. Palju oli publikut Riedli kultuurihoones, kus neid tänati pika aplausiga. Dirigendi sõnul oli see olnud parim kontsert, mis on orkestri kuue tegevusaasta jooksul toimunud.

Festivalil oli esinemiskohti kokku 23, esinejaid oli ligi 8000. Kõik koos esitasid austria helilooja muusikapala. Mare Russaku sõnul oli ühis­proov meeldejääv kogemus.

Kõige muljetavaldanumaks  nimetas ta orkestrirahva majutuskohta Riedlis. 300 aasta vanused alpimajad olid kaas­aegse olme ja vanas stiilis sisustusega. Arvati, et sellist erilist majutuskohta pole enne olnud ega tule edaspidi.

Noorte muusikute sõitu toetasid Harjumaa Omavalitsuste Liit ja omavalitsused, ka Kuusalu ja Raasiku vallavalitsus ning Loksa linnavalitsus. Sõideti bussiga, mida juhtisid Valvo Vunk ja Urmas Pajumets Kuusalust.

Eelmine artikkelVargus Perila külas
Järgmine artikkelAnija, Kuusalu ja Raasiku vallas sai kõige rohkem hääli INDREK TARAND