KIKilt Kehra reoveepuhastile ligi 800 000 krooni

1281

Eelmisel nädalal otsustas Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) eraldada Kehra reoveepuhastile 796 264 krooni.

Anija abivallavanem Valeri Jõgioja ütles, et vallavalitsus taotles raha OÜle Velko AV kuuluva eelpuhasti rekonstrueerimiseks põhipuhastiks.

„Vaatame, kuidas käitub Horizon. Kui nad nõuavad vallalt reovee puhastamise eest tehase seisaku ajal endiselt ülisuuri summasid, hakkame oma puhastit ehitama,“ sõnas Valeri Jõgioja.

Vallavalitsus maksab ASile Horizon praegu reovee puhastamise eest 15 krooni/m³, kuid tehase seisaku ajal soovitakse 42.70 krooni/m³: „Sellega me nõus ei ole, sest see teeb ühes kuus üle 400 000 krooni. Vaid kahe kuu eest peaksime maksma sama palju, kui kulub oma puhasti ehitamiseks. Praegu küll tehas töötab, kuid pole teada, kui kaua.“

OÜ Velko AV on reovee puhastamiseks taotlenud keskkonnaametilt vee-erikasutusluba, seni veel vastust ei ole.

Plaan on praegune Velkole kuuluv eelpuhasti ehitada ümber reoveepuhastiks kuni ajani, mil on Euroopa Liidu toel ellu viidud Kehra linna ning Lehtmetsa ja Ülejõe küla uus ühisveevärgi- ja kanalisatsiooniprojekt, millele eelmise aasta lõpus eraldati Ühtekuuluvusfondist 165,3 miljonit krooni. Kui kõik õnnestub, võiks Valeri Jõgioja hinnangul selle raames uus reoveepuhasti valmida selle aasta lõpuks, hiljemalt peab see valmima 2010. aasta detsembriks.

„Siis langeb teise reoveepuhasti vajadus ära. Kuid bioreaktor, mis on puhastusseadmete põhiline osa, on renditav. Nii et saame selle hiljem tagasi anda ning nii ei lähe kogu ettevõtmine tuulde,“ selgitas abivallavanem.

Esialgsete kalkulatsioonide kohaselt läheb eelpuhasti rekonstrueerimine maksma umbes 900 000 krooni, Valeri Jõgioja arvas, et ehk saab oma puhasti tööle ka veidi odavamalt.

Eelmine artikkelKallaletung mehele
Järgmine artikkelKuusalu vanasse kooli represseeritute pansionaat