KIK toetab koolide-lasteaedade keskkonnateadlikkuse projekte

1132

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) nõukogu jagas üle 1,8 miljoni euro peamiselt koolide-lasteaedade esitatud projektidele keskkonnateadlikkuse tõstmiseks.

KIKi keskkonnaprogrammi 2016. aasta esimesest taotlusvoorust toetati 530 projekti rohkem kui 1,8 miljoni euroga. Toetussumma eest saavad õpilased ja lasteaialapsed külastada järgmisel õppeaastal loodus- ja keskkonnahariduse keskusi ning loodusmuuseume tingimusel, et seal viiakse läbi aktiivõppeprogramm. Külastatakse ka mitmeid keskkonnakasutusega seotud ettevõtteid ning toetust võis taotleda kuni kolm õppepäeva kestva laagri korraldamiseks gümnaasiumiõpilastele ja loodusvaldkonna huvikooli õpilastele.
Kõige rohkem rahastati Harjumaale esitatud projekte – 112.

Anija vald
Anija vallast esitati KIKile 3 projekti, need said kokku 14 676,30 eurot.
Kõige rohkem saab toetust Kehra gümnaasium – 9774,90 eurot. Kokku läheb loodushariduslike aktiivõppeprogrammide läbiviimine loodus- ja keskkonnahariduskeskustes maksma 10 038,90 eurot. Selle eest on 3.-12. klassidele kavas kaks õppekäiku, üks sügisel, teine kevadel. Külastatakse Aegviidu looduskeskust, Tallinna loomaaeda, Kõrvemaa matka- ja suusakeskust, loodusmuuseumi, Viimsi looduskeskust, Sagadi looduskooli, Puhta Vee teemaparki, tervishoiumuuseumi, Jääaja keskust, Kohtla-Nõmme kaevandusparki, AHHAA keskust ja Elistvere looduskeskust.
Alavere põhikool saab õppekäikude jaoks 1683,40 eurot, projekti kogumaksumus on 2278,40 eurot. Õppeprogrammid on Puhta Vee teemapargis, Energia Avastuskeskuses ja Lahemaa looduskoolis.
Anija vallavalitsust toetati 3218 euroga. Selle eest tehakse valla kolme lasteaia – Lastetare, Lepatriinu ja Alavere Mõmmila – lastele kaks õppekäiku, üks sügisel, teine kevadel. Väiksemad lapsed lähevad Tallinna loomaaeda ja loodusmuuseumisse, suuremad ka Muraste looduskooli.

Kuusalu vald
Kuusalu valla koolid-lasteaiad saavad KIKist kokku 9491 eurot. Projekte esitasid 2 kooli ja 2 lasteaeda.
Kiiu Kiigepõnni lasteaed saab projektile „Loovtööd looduses“ 1069 eurot. Tehakse õppekäigud Sagadi metsamuuseumi ja Altjale tutvuma metsa ning mererannaga. Mõlema käigu raames meisterdatakse looduslikest materjalidest.
Kuusalu keskkoolile eraldati õppekäikudeks 5502 eurot, projekti kogumaksumus 6371 eurot. Kokku on kavandatud 8 õppekäiku: Viru rabasse, Puhta Vee teemaparki, Muraste looduskooli, Lahemaa loodusesse ning Kuusalu keskkooli lähiümbrusesse.
Kolga kooli toetati õpilaste osalemiseks Läänemerega seotud keskkonna-alastes õppeprogrammides 1784 euroga. Uuel õppeaastal tutvuvad õpilased rannakooslustega Tsitres, Pärispea ja Käsmu poolsaarel. Vanema astme õpilastele tuleb Pärlijõe matkaprogramm. Koostööd tehakse Lahemaa Keskkonnahariduse Seltsi, Eru Lahe Rannarahva Seltsi ja MTÜga Lahemaa Ökoturism.
Kuusalu Jussike saab metsaelu uurimiseks 1136 eurot. Projekti „Kuusalu Jussike uurib metsaelu” käigus osalevad nelja rühma lapsed Sagadi looduskooli programmis „Kes elab metsa sees” ning Eesti loodusmuuseumi tunnis „Sipelgate ja mesilaste töökas elu”.

Raasiku vald
Raasiku vallast taotles KIKist toetust üks lasteaed ja üks kool, kokku saadi 5416,60 eurot.
Raasiku lasteaed Oravake saab projektile „Kevadlilled ja liblikad” 360 eurot. Selle eest tellib lasteaed koolituse, mille maksumus on 180 eurot ning toimub kahes osas – 5-7aastastele lastele, keda on Oravakeses kaks rühma. Programm kestab umbes kaks tundi, mille jooksul räägitakse lastega, vaadeldakse lasteaia hoovis olevaid taimi, liblikaid.
Raasiku põhikoolile eraldati õppekäikudeks 5056,60 eurot. Projekti kogumaksumus on 5276,60 eurot. Õppekäikude raames on plaan järgneva õppeaasta sügise ja kevade jooksul külastada Jääajakeskust ning Saadjärve looduskooli. Õppekäigud on mõeldud 1.-9. klassi õpilastele ning igale klassile on ette nähtud kaks õppeprogrammi.

Loksa linn
Loksa kool ja lasteaed saavad 14 546,50 eurot.
Loksa gümnaasium saab KIKist 12 758 eurot. Projekti kogumaksumus on 13 957,40 eurot. Igale klassile tehakse järgmise õppeaasta jooksul kaks õppesõitu: Sagadisse, Puhta Vee teemaparki, Tartu loodusmajja, Käsmu, Emajõe ja Suursoo looduskeskusesse, Aegviidu loodusmajja, Kabli ja Kauksi randa, Alutagusele.
Lasteaed Õnnetriinu saab projektile „Mina ja keskkond” 1788,50 eurot toetust. Osaletakse õppeprogrammides Palmses, Sagadis ja Tallinna loodusmuuseumis ja ka Eesti Ornitoloogiaühingu õppeprogrammis.

Aegviidu vald
Aegviidu lasteaeda toetatakse 410 euroga. Selle eest saavad kõik lapsed osaleda Jääaja Keskuse õppe­programmis „Mammutipoiss Äksel tuleb külla”.

Eelmine artikkelHarju-Jaani noorte meeskoori esimene esinemine oli Estonias
Järgmine artikkelHC Kehra lõpetas Eesti meistrivõistlused pronksmedaliga