KIK toetab Järsi vana kuivati lammutamist

758

Järsi vana kuivati jaoks saadi maastikupilti kahjustava ehitise lammutamise toetust.
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) otsustas toetada Raasiku vallavalitsuse projekti, millega lammutatakse Järsi külas asuv nõukogudeaegne ja praegu kasutuna seisev kuivati. Maastikupilti kahjustava ehitise lammutamise alaprogrammist annab KIK kuivati lammutamiseks 21 172 eurot. Projekti kogumaksumus on 24 240 eurot.
Toetuse saamine on tähelepanuväärne, sest Järsi kuivati on esimene meie piirkonna vallast lammutamiseks projektitoetuse saanud objekt.
Viljakuivati asub Mart Liivakule kuuluvad maal. Põhjus, miks omanik soovis hoone lammutada, oli selles, et kõrge nõukogude aegne ehitis rikub küla  miljöö ning on ka ohtlik.
„Olen ise seal lapsena roninud ja praegugi käivad lapsed  ronimas. Kuigi uksi ja aknaid on üritatud kinni lüüa, siis murtakse need sageli lahti. Mõtlesime ka sellele, kas saaks hoone mingil kujul taastada, kuid tundub, et on juba liiga kaua seisnud. Võibolla 1990­ndate aastate alguses oli see veel mingil määral kasutuses, aga pärast seda enam mitte.“
Ta lisas, et lammutamisse ei lähe siiski kogu kuivati, vaid ainult pealisehitis. Paarisaja-aastane maakivist alusmüür jääb alles ja läheb konserveerimisele. Uut ehitist praegusel hetkel sinna plaanis ehitada ei ole.

Eelmine artikkelKalesi külas rünnati meest
Järgmine artikkelKuusalu valla merepidu tõi Salmistule kokku üle paari tuhande inimese